“Tur ir piedzīvojums, draivs, jaunas zināšanas” – Kaktiņš par to, kāpēc vīrietim vajadzētu būt interesei par VAD

Somijā pilsoņiem dienēt savas valsts armijā ir goda lieta. Būtiskākais, kas tur tajā ir iekšā, – tas ir kaut kāds īsts, autentisks, jēgpilns saturs. Tie, kas iziet tam cauri, tie saprot, ka tam bija vērtība, ka tas bija reāls ieguvums, TV24 raidījumā “Preses klubs” izteicās Arnis Kaktiņš, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors.

Svarīgi ir saprast, ka šo lietu nevar uzkonstruēt ar lozungiem un koncepcijām, ar piespiešanu obligātā kārtā, lai gan saturs ir sūds un tev ar to jālepojas, skarbs ir Kaktiņš.

Tad, kad dienestā būs īsts, saturisks piepildījums, tad lepošanās automātiski radīsies kā tas arī ir noticis Somijā.

Kaktiņš atkārtoti uzsver: “Tas nav tik vienkārši! Tas nav uzrakstīt kārtējo koncepciju ar tukšām frāzēm!”

Kaktiņš piebilda, ja tagad būtu jauns, tad arī viņš būtu tikpat uzmanīgs un bažīgs, kā šodienas jaunieši, ja skatās uz visām lietām, kā tās notiek. Tas esot stāsts par militārajiem aspektiem, disciplīnu, struktūru – tās ir lietas, kas vīrietim ir dabīgas un kas mūsdienu sabiedrībā pietrūkst.

Dienestu Valsts aizsardzības dienestā Kaktiņš nodēvēja par savā ziņā iniciāciju, ja vien tas būtu pareizi izveidots. Ja tas tā notiks un būs, tad vidējam statistiskajam vīrietim vai puisim varētu par to būt liela interese, jo tur ir piedzīvojums, kaut kāds draivs, kaut ko cilvēks iemācās, protams, ir izņēmumi, bet vidējais aritmētiskais stāsts tur ir par vīriešu pasauli, kas jāuztaisa pareizi, teica SKDS direktors.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24 raidījums “Preses klubs”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skudra
Skudra

Pašdarbības pulciņš vai politiskā partija vai Saeimas deputātu frakcijas, koalīcijas nav līdz šim sapratuši(šas), ka armija Latvijai nav vajadzīga, jo tā nevar sevi aizstāvēt pret tādu spēku kā Krievijas armiju. Ja Latvijas vara un tās tauta ir kolonizēta, tad vajadzēja pieņemt likumu, ka tiek veidota armija, lai aizstāvētu kolonizatora intereses piemēram ASV intereses atrodoties NATO sastāvā. Pasi sevi mānat kangari.

Raimonds
Raimonds

Karavīrs tā ir profesija, tas nav pašdarbības pulciņš vai politiskā partija vai Saeimas deputātu frakcijas, koalīcijas un t.t. Lai pilntiesīgi dienētu jebkurā armijā ir jābūt savas valsts patriotam, jaunietim kas lepojas ar savu valsti, kas var sevi un savu ģimeni realizēt šajā valstī un nodrošināt cilvēkcienīgu dzīvi. Kamēr politiķi ņirgājās par savu tautu, Valsts Satversmi un doto zvērestu tautai, tikmēr nevar gaidīt, kad jaunieši ar atbildību vēlēsies dienēt šis valsts armijā. Jāsāk ar atbildības un patriotisma mācīšanu jau skolas solā un tas arī jāapliecinā deputātiem un ministriem Saeimas un valdības darbībā. Bet tagad valstij jāuztur un jāfinansē algotņi, kas sargās… lasīt vēl »

Lielgabalu gaļa
Lielgabalu gaļa

Viņš vēl aizmirsa pieminēt, ka vajadzības gadījumā visus tur izmantos kā lielgabalu gaļu

Eriks
Eriks

Dirsējs. NATO karadarbībās nekad “gaļas” taktika nav bijusi un nebūs.

naivajam
naivajam

Nu jā, kamēr visas nato valstis kopā ņemtas dauza pa vienai tādai mazai valstiņai kā Irāka tikmēr jau nevajag. Bet piemēram Vjetnamā ASV gan pielietoja “gaļas” taktiku. Ne jau par velti štatos sākās pretkara protesti un karu nācās izbeigt. Latvijas gadījums ir pilnīgi cits, Tu taču ziņas skaties, secinājumus kaut kādus proti izdarīt? Tad taču zini, ka Latvija par katru cenu, neskatoties uz zaudējumiem, plāno aizkavēt krievu, līdz tam laikam kad NATO itkā nākšot palīgā. Galvenais nosacījums lai būtu sava lielgabalu gaļa, jo par ko gan amerikānis lai te karotu? Tāpēc arī tas dienests tik ļoti vajadzīgs.

Eriks
Eriks

Kurā ta Vjetnamā simtiem tūkstoši amerikāņi krita?

Erikam
Erikam

Pats irsējs. Kā tu vari apgalvot ka nato nekad nebūs gaļas taktika? Tas apgalvojums tik ļoti izklausās pēc propogandas. Es saku, ja vajadzēs tad būs. Un vēl varu teikt, ka visvairāk lielgabalu gaļu paņems tieši no Baltijas valstīm, jo mūsējai valdībai vienmēr kaut kur vajag skriet vilcienam pa priekšu. Citas valstis kamēr domās, spriedīs, tikmēr te Leviti un Kariņi jau mobilizēs.