Tramps sola tomēr nepamest NATO, ja vien Eiropa “spēlēs godīgi”

specdienesti Tramps

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps izteicies, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs ASV prezidenta vēlēšanās teicis, ka ASV “par 100 procentiem” paliks NATO viņa vadībā tik ilgi, kamēr Eiropas valstis “spēlēs godīgi”, vēsta POLITICO.

Intervijā britu labējam politiķim un savam draugam Naidželam Farāžam raidorganizācijā “GB News” otrdienas vakarā Tramps atkārtoti apliecināja savu uzticību transatlantiskajai aliansei – bet brīdināja Eiropas valstis “neizmantot ļaunprātīgi” amerikāņu atbalstu.

Tramps iepriekš vairākkārt kritizējis citas NATO valstis par nepietiekamiem ieguldījumiem savā aizsardzībā.

“Savienotajām Valstīm ir jāmaksā sava daļa, nevis visu pārējo daļa,” sacīja Tramps, piebilstot, ka citādāk tas nebūtu taisnīgi un jebkurā gadījumā Eiropai NATO ir daudz svarīgāka nekā Savienotajām Valstīm.

“Tā bija visnegodīgākā lieta, un neaizmirstiet, ka viņiem tas ir svarīgāk,” sacīja Tramps.

“Mums ir okeāns starp dažām problēmām. Labi. Mums ir jauks, liels, skaists okeāns,” viņš piebilda, sakot, ka “viņi izmantos priekšrocības, un viņi to arī izdarīja”. Tramps neprecizēja, kuras valstis viņš domāja.

Atrodoties prezidenta amatā no 2017. līdz 2021. gadam, Tramps vairākkārt atklāti draudēja izstāties no alianses un pauda šaubas par NATO nākotni. Viņš atkārtoti apšaubīja, vai ASV pildīs savas saistības sniegt militāru palīdzību ārkārtas situācijās.

Vēl pagājušajā mēnesī republikāņu kandidāts uz prezidenta amatu izraisīja ažiotāžu, kad viņš ne tikai paziņoja, ka ASV neaizsargās NATO dalībvalsti, kas nebūs samaksājusi savu daļu, bet arī mudinās Krieviju “darīt ar šo valsti, ko tā vēlas”.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs uz to atbildēja, ka “jebkurš pieļāvums, ka sabiedrotie neaizsargās viens otru, grauj mūsu kopējo drošību, tai skaitā ASV drošību, un palielina risku amerikāņu un Eiropas karavīriem.”

No POLITICO

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Feģa
Feģa

Vai viņš liks Netanjahu pārtraukt genocīdu Gazā?

AndrisR
AndrisR

Tur jau sen neviens ebrejs nedzīvo, tā ka vairs nav ko pārtraukt.

Ula
Ula

Kurš tam rus kgb aģentam tic?

demokrātiska valdība
demokrātiska valdība

Tramps ir vienīgais ASV prezidents manas dzīves laikā kurš nav sācis jaunu karu. Dīvaini dzirdēt darbā no kolēģiem, ka “asiņainais” Putins esot sācis karu. Un pēkšņi, cilvēki kuri vēl pirms kovida ar sajūsmu stāstīja ar kādiem ieročiem NATO sabiedrotie karo tuvajos austrumos, tagad man stāsta cik neiedomājami ka viena valsts iebrūk otrā. Un Tramps esot slikts. Latvijas medijos propaganda ļoti labi strādā. Uzreiz redzams, kuri cilvēki nekritiski pieņem jebkuru medijos esošo viedokli. Un šodien mediji grib iestāstīt kā Putinam neesot reitingu vēlēšanās, ka esot nelikumīgas vēlēšanas. Nelikumīgas tāpēc ka krievu tauta ievēlēja prezidentu kuram sava valsts pirmajā vietā, nevis tā… lasīt vēl »

Savā vietā
Savā vietā

Savā valsts pirmajā vietā – bet īpašumus pirkt kaut kur NATO Francijā)

demokrātiska valdība
demokrātiska valdība

Tam ir ticami pierādījumi, vai arī par īpašumiem Francijā – “trust me bro”, viena tante teica? Ja ir pierādījumi liec galdā!