Terorakts Turcijas galvaspilsētā Ankarā: bojā gājuši 37, ievainoti 122 cilvēki

terorakts turcijas galvaspilsētā

Turcijas galvaspilsētā Ankarā svētdienas vakarā noticis terorakts, kas atņēmis dzīvību vismaz 34 cilvēkiem, bet 125 guvuši ievainojumus, vēsta pasaules ziņu aģentūras.

Terorakts noticis netālu no Kizilaija skvēra. Eksplodējusi ar sprāgstvielām piekrauta vieglā automašīna, kuru vadīja viens vai divi teroristi pašnāvnieki, ar to ietriecoties autobusā, norādīts oficiālajā paziņojumā. Skvērs ir nozīmīgs transporta un komerciālais centrs, kas atrodas tuvu vēstniecību rajonam.

Televīzija CNN ziņoja, ka bumba eksplodējusi netālu no autobusu pieturas pie Ankaras galvenā laukuma. Sprādziena vieta atrodas tuvu valdības ēkām un ministrijām.  Ziņu kanāls informē, ka sprādziens nograndis pēc tam, kad, iespējams, mīnēta mašīna ietriekusies autobusā. Aizdegušies vairāki automobiļi.

Šis ir trešais terorakts Ankarā piecu mēnešu laikā un noticis rajonā netālu no premjerministra biroja, parlamenta un ārvalstu vēstniecībām. ASV vēstniecība piektdien bija brīdinājusi par iespējama terorakta plānu Ankaras centrā, iesakot ASV pilsoņiem izvairīties no šā rajona.

 

Ir konkrēta informācija par rīkotājiem

Neviens grupējums pagaidām nav uzņēmies atbildību par šo teroraktu, bet premjerministrs Ahmets Davutolu paziņojis, ka izmeklētājiem ir vērā ņemami pavedieni.

“Mums ir konkrēta informācija par teroristu grupējumu, kas organizējis šo uzbrukumu. Mums drīz būs izmeklēšanas rezultāti, un mēs tos paziņosim atklātībai,” sacīja premjers.

“30 cilvēki tika nogalināti notikuma vietā, un vēl četri nomira slimnīcā,” paziņojis Turcijas veselības ministrs Mehmets Muezinolu pēc premjera sasauktas ministru un drošības amatpersonu sanāksmes.

No 125 ievainotajiem 19 savainoti smagi.

Tiesnesis Ankarā aizliedzis izplatīt informāciju par šo teroraktu internetā, sevišķi sociālo mediju vietnēs.

Kā zināms, 17.februārī, pašnāvnieku teroristu sarīkotā uzbrukumā armijas autobusu kolonnai tika nogalināti 29 cilvēki. Atbildību par šo uzbrukumu uzņēmās ar Turcijā aizliegto Kurdistānas Strādnieku partiju (PKK), iespējams, saistīts, kaujinieku grupējums.

 

 Avots: CNN

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar