Terorakts Turcijā: bojā gājuši vismaz 28 un ievainots 61 cilvēks

terorakts Turcijā

Trešdien noticis terorakts Turcijā: Ankaras centrā spēcīgs sprādziens nogranda pie armijas transportlīdzekļu kolonnas, nogalinot 28 un ievainojot 61 cilvēku, vēsta pasaules mediji. Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdags paziņojis, ka notikušais ir terorakts.

Kā paziņoja Ankaras gubernators Mehmets Kiličars, eksplodējusi mīnēta automašīna un sprādziens bijis vērsts pret garāmbraucošu armijas transportlīdzekļu konvoju.

Kā pavēstīja Turcijas armijas Ģenerālštābs, sprādziens bijis vērsts pret transportlīdzekli ar Ģenerālštāba personālu. Sprādziens bijis dzirdams daudzviet Ankarā un no eksplozijas vietas paceļas melnu dūmu stabs. Netālu no eksplozijas vietas atrodas gaisa spēku galvenā mītne un parlamenta ēka.

Pēc sprādziena premjerministrs Ahmets Davutolu atcēlis braucienu uz Briseli. Viņa vizīte bija iecerēta laikā, kad Briselē notiks Eiropas Savienības līderu sammits, kur viena no galvenajā tēmām būs imigrācijas krīze. Sarunas bija paredzētas pirms ES līderu samita un tajās piedalītos 11 ES dalībvalstu līderi un Turcija, lai apspriestos, kā no Turcijas pārvietot Sīrijas bēgļus.

Teroraktu sarīkojis Sīrijas pilsonis, kurš identificēts pēc pirkstu nospiedumiem, ceturtdien vēsta valdību atbalstošais laikraksts «Yeni Safak».

Avīze nenosauc savu avotu un ziņu nav iespējams apstiprināt. Līdz šim neviens atbildību par uzbrukumu nav uzņēmies.

Kā raksta «Yeni Safak», spridzinātājs Saliks Nekars ieradies Turcijā kopā ar bēgļiem no Sīrijas. Viņa pirkstu nospiedumi tikuši noņemti, kad viņš ieradies valstī, un tā policijai izdevies identificēt viņu.

«Yeni Safak» ziņo, ka uzbrukumā izmantotā automašīna tikusi pirms divām nedēļām noīrēta Turcijas rietumu pilsētā Izmirā.

Savukārt, kā pavēstījis avots drošības spēkos, sākotnējās pazīmes liek domāt, ka uzbrukumu sarīkojis kurdu separātistu grupējums «Kurdistānas strādnieku partija».

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijas vārdā asi nosodījis Turcijā notikušo terora aktu un izteicis visdziļāko līdzjūtību tās tautai.

Ministrs Latvijas vārdā pauda visdziļāko līdzjūtību sprādzienā cietušo ģimenēm un viņu tuviniekiem, kā arī novēlēja ātrāku izveseļošanos ievainotajiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar