Terorakti Parīzē: pirmdien Latvijā sēru diena

terorakti Parīzē

Terorakti Parīzē, kuros koordinētās apšaudēs un sprādzienos piektdienas vakarā nogalināti vismaz 128, bet slimnīcās nogādāti 300 ievainotie, nav atstājis vienaldzīgos. Godinot 13.novembra traģiskajos notikumos Francijas galvaspilsētā noslepkavotos, pirmdien, 16.novembrī, visā Latvijā izsludināta oficiālā sēru diena un klusuma brīdis plkst. 13.00 kopā ar visām Eiropas valstīm.

Šajā dienā Latvijas iedzīvotāji aicināti karogus izkārt sēru noformējumā un plkst. 13.00 klusuma brīdī pieminēt upurus, kuru dzīvību atņēma terorakti Parīzē, apliecinot līdzjūtību un solidaritāti Francijas tautai un citu valstu bojā gājušo tuviniekiem un tautām.

Sestdienas vakarā arī Eiropas valstu un valdību vadītāji, kā arī Eiropas Savienības institūciju vadītāji kopīgā paziņojumā nosodīja teroristu uzbrukumus Parīzei un aicināja visas Eiropas valstis vienoties kopīgā piemiņas un klusuma brīdī. “Mēs, eiropieši, atcerēsimies 2015.gada 13.novembri kā Eiropas sēru dienu. Visi eiropieši tiek aicināti pieminēt upurus ar klusuma brīdi pirmdien, 16.novembrī, plkst.12:00 (Centrāleiropas laiks) “.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar