Terora draudi Eiropā – nopietnākie pēdējo desmit gadu laikā

terora draudi

“Pastāv nopietnākie terora draudi Eiropā pēdējo desmit gadu laikā”, teikts Eiropas Parlamenta ziņojumā “Islāma valsts”/”Daesh” un nekonvencionālie terorisma ieroči”.

Teroristiskais grupējums «Daesh» («Islāma valsts») algo ķīmijas, fizikas un datorzinību speciālistus, ar kuru palīdzību grasās uzsākt karu pret Rietumiem, izmantojot masu iznīcināšanas ieročus, atklāj Eiropas Parlamenta dokuments.

Kā vēsta «Daily Mail», saskaņā ar dokumentu, «teroristi, iespējams, nākamajos uzbrukumos plāno izmantot starptautiski aizliegtus masu iznīcināšanas ieročus».

Dokumentā, kas tapis pēc asiņainajiem notikumiem Parīzē, apgalvots, ka teroristiem jau izdevies nemanot Eiropā ievest masu iznīcināšanas ieroču veidošanai paredzētus materiālus.

Eksperti ir satraukti, ka teroristi izmantos Eiropas Savienības valstu valdību nespēju savstarpēji apmainīties ar informāciju par potenciālajiem terora draudiem.

Britu policija jau piedalījusies mācībās, kā rīkoties dažādu terora draudu gadījumos. Tomēr ES ziņojumā  teikts, ka «valdībai būtu jāapsver iespēja publiski pievērsties teroristu iespējamiem uzbrukumiem ar ķīmiskiem, bioloģiskiem un kodolieročiem».

Ziņojumā ««Islāma valsts»/«Daesh» un nekonvencionālie terorisma ieroči» tiek brīdināts: «Šobrīd Eiropas pilsoņi nopietni nepieļauj iespēju, ka ekstrēmistu grupējumi varētu izmantot ķīmiskos, bioloģiskos un kodolieročus uzbrukumos Eiropā. Pašreizējos apstākļos šādu uzbrukumu sekas būtu vēl postošākas» .

Eiropola vadītājs Robs Veinvraits norādījis: «Mums ir darīšana ar ļoti nopietnu, labi finansētu, mērķtiecīgu starptautisku teroristisku organizāciju, kas šobrīd ir aktīva Eiropas ielās».

Tiek uzsvērts, ka teroristiem izdevies savervēt cilvēkus ar zinātniskajiem grādiem fizikā, ķīmijā un datorzinībās, kuru spēkos ir no dažādām izejvielām pagatavot nāvējošus ieročus.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar