Stoltenbergs norūpējies, ka karadarbība Ukrainā varētu izvērsties karā starp Krieviju un NATO

NATO Stoltenbergs

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs piektdien publicētā intervijā pauda bažas, ka karadarbība Ukrainā var kļūt nekontrolējama un kļūt par karu starp Krieviju un NATO.

“Ja lietas attīstīsies aplamā veidā, tas var attīstīties briesmīgi aplamā veidā,” Stoltenbergs sacīja intervijā Norvēģijas raidsabiedrībai NRK.

“Ir šausmīgs karš Ukrainā. Tas ir arī karš, kas var kļūt par pilntiesīgu karu, kas izvērstos par lielu karu starp NATO un Krieviju. Mēs katru dienu strādājam, lai to novērstu,” teica NATO vadītājs.

Stoltenbergs intervijā sacīja, ka “nav šaubu par to, ka pilntiesīgs karš ir iespējams”. Viņš piebilda, ka ir svarīgi novērst konfliktu, “kas ietver vairāk valstu Eiropā un kļūst par pilntiesīgu karu Eiropā”.

Kremlis ir vairākkārt apsūdzējis NATO valstis, ka tās kļuvušas par šī konflikta pusi, piegādājot Ukrainai ieročus, apmācot tās karavīrus un piegādājot militārās izlūkošanas datus uzbrukumiem Krievijas spēkiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien videokonferencē ar vairāku postpadomju valstu aizsardzības un drošības spēku vadītājiem vēlreiz apsūdzēja Rietumvalstis, ka tās izmantojot Ukrainu kā instrumentu pret Krieviju.

“Daudzus gadus Rietumi nekaunīgi ekspluatēja un izsūca tās resursus, veicināja genocīdu un teroru Donbasā un praktiski pārvērta valsti par koloniju. Tagad tie ciniski izmanto ukraiņu tautu kā lielgabalu gaļu, kā tarānu pret Krieviju, turpinot apgādāt Ukrainu ar ieročiem un munīciju, sūtot algotņus un virzot to uz pašnāvnieciska ceļa,” sacīja Putins.

Ukraiņi uzstāj, ka viņi cīnās par brīvību pret iebrucēju un agresoru.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jaffa
Jaffa

Šitais ērglis laikam Arestoviču neklausās. Skaidri takš A. pateica, ka jautājums nav par to, vai būs, bet gan par to, vai NATO būs gatavs.

hahaha
hahaha

Ne tik sen par to bija norūpējis krievs Lavrovs.

Merkele
Merkele

Minskas miera sarunas rietumi nepildija , tikai bruńoja Ukrainu karam pret Krieviju !

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Man nav pat šaubu, karš būs, skars visu Eiropu!

Salīdzin. kā bija un secinājumi kā ir
Salīdzin. kā bija un secinājumi kā ir

Par to vajadzēja domāt pirms 24. februāra. Pusgadu bija iespēja ar Krieviju runāt, atrast diplomātisku risinājumu. Bet nē, neviens negribēja runāt, tā vietā paši sevi mānīja, ka Krievijā esot sajukuši prātā, vismaz mūsu citādi orientētais ārlietu ministrs tādu viedokli izplatīja. Es nezinu nevienu karu vēsturē, kurš ir sācies dēļ tā ka kāds ir bijis sajucis. Mūsu info telpā jau neko objektīvi nestāsta par to kas notiek Ukrainā. Arī 2014 un 2015 gadā bija tāpat. Atceros 2015 gada sākumā, kad tūkstoši ukraiņu krita debeļcevas katlā, mūsu ziņās stāstīja ka nav nekāda katla, ka tas esot feiks, ka Krievijas ziņās stāsta feiku,… lasīt vēl »

hejā
hejā

Diplomātisks risinājums būs — bunkernieku kopā ar Lavrovu un citiem pahaniem uz tiesu, tad čoku. Lai atbild par saviem noziegumiem. Cerams, ka tiesās arī līdzskrējējus, troļļus un propagandistus. Tiem varētu aizliegt uz desmit gadiem lietot internetu.