Spānijas izšauto raķeti Igaunijā Krievija varētu tulkot kā NATO draudu

Jebkuru situāciju, tajā skaitā starpgadījumu ar Spānijas iznīcinātāja “Eurofighter” nejauši izšauto raķeti Igaunijas gaisa telpā, Krievija var izmantot, lai radītu troksni un atkal mēģinātu atgādināt, ka NATO spēku izvietošana Krievijas pierobežā ir apdraudējums, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš skaidroja, ka Latvijas puse par incidentu tika informēta, un tas apliecinot, ka jebkurās situācijās ir ļoti būtisks cilvēciskais faktors. Valsts prezidents norādīja, ka notikušais vēlreiz apliecina to, ka, veicot jebkuras darbības, cilvēkiem ir jābūt ļoti atbildīgiem, īpaši, izmantojot militārās tehnikas vienības.

“Mums, veicot jebkādas mācības un militārās tehnikas pārvietošanu, ir jābūt ļoti atbildīgiem, lai lieki neradītu kādus starpgadījumus, kurus vēlāk var plaši izmantot savu specifisko naratīvu radīšanai, lai veidotu negatīvu noskaņojumu sabiedrībā pret NATO spēkiem,” uzsvēra Vējonis.

Spānijas iznīcinātājs “Eurofighter” mācību lidojuma laikā otrdien nejauši virs Igaunijas teritorijas izšāva gaiss-gaiss tipa AMRAAM raķeti.

Incidents noticis plkst.15.44 virs Igaunijas dienvidrietumiem pie Otepē pilsētas gaisa telpā, kas paredzēta mācībām, paziņojis Igaunijas Aizsardzības spēku preses dienests.

 

Domājams, raķete atrasta

Trešdien pēcpusdienā plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka Spānijas iznīcinātāja virs Igaunijas nejauši izšautā raķete, paziņojis Igaunijas Gaisa spēku komandieris pulkvedis Rīvo Valge.

“Apmēram pusdienlaikā mēs noskaidrojām iespējamo raķetes nokrišanas vietu, un netieši pierādījumi liecina, ka raķete atrodas tieši tur. Šajā rajonā strādā Aizsardzības spēku eksperti. Ir 95% iespēja, ka pazudusī raķete atrasta, lai gan mums vēl nav svarīgas tās daļas,” Valge sacīja preses konferencē Tallinā.

Viņš piebilda, ka zināms iespējamais raķetes lidojuma koridors un zona, kur, visticamāk, tā pēc nokrišanas uzsprāgusi.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dirsa
Dirsa

Lembis jau sen par to teica