Somijas ģenerālis: Aizsardzībai ar 2% no IKP nav pietiekami

Somijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Timo Kivinens (Timo Kivinen). Foto: AM

Eiropai ir jādara vairāk savas drošības labā un jāpalielina budžets aizsardzībai, kā arī ražošana, uzskata Somijas Aizsardzības spēku komandieris Timo Kivinens. Ar 2% no IKP aizsardzības izdevumiem nav pietiekami, vēsta Igaunijas raidorganizācija “ERR”, atsaucoties uz viņa teikto.

“Man šķiet, ka NATO dalībvalstu vienošanās tērēt aizsardzībai 2% no IKP nav pietiekama, lai norēķinātos par visām lietām, kas jāpaveic Eiropai,” tā Somijas ikgadējo aizsardzības kursu atklāšanā paudis Kivinens.

Viņš norāda, ka pasaule ir iegājusi pārejas periodā, ko varētu salīdzināt ar Aukstā kara beigām. Tomēr, lai gan drošības situācija pasaulē pēc Aukstā kara beigām uzlabojās, šobrīd notiek došanās pretējā virzienā.

“Ķīna un Krievija, kas pēdējo desmitgažu laikā ir kļuvušas spēcīgākas, nav apmierinātas ar ASV vadīto Rietumu dominējošo pasaules kārtību un cenšas veidot sev piemērotāku globālās drošības arhitektūru. Kā tas redzams šobrīd, šādos pārejas periodos ir bijuši konflikti un kari, kuru iznākums lielā mērā nosaka lielvaru un to alianses nozīmi jaunajā pasaules kārtībā,” pauž Kivinens.

Somijas Aizsardzības spēku komandieris mudina Eiropas valstis rīkoties ātri, jo Ukrainai palīdzība ir nepieciešama nekavējoties. Tāpat viņš mudināja Eiropas Savienību pieņemt militārās mobilitātes direktīvu, kas atvieglotu karaspēka un aprīkojuma pārvietošanu starp dalībvalstīm.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virgo
virgo

To vajag pateikt drebelīgam Šolcam.