Somija veiks vērienīgus ieroču iepirkumus

Somijas Aizsardzības ministrija paziņojusi par vērienīgiem ieroču iepirkumiem, iegādājoties gan pretgaisa, gan artilērijas raķetes vairāk nekā 140 miljonu eiro vērtībā, liecina Somijas aizsardzības ministrijas izplatītā informācija.

No Zviedrijas bruņojuma ražošanas kompānijas “Saab Dunamics AB” Somija iegādāsies pretgaisa aizsardzības raķetes  “Bolide”, kas ir arī Latvijā izmantotās sistēmas RBS 70 jaunākās paaudzes ieroči.

Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju, šīs raķetes spēj satriekt mērķi 9000 metru attālumā un 5000 metru augstumā.

Saskaņā ar Somijas aizsardzības ministra Anti Kaikonena teikto, šo raķešu iegāde uzlabos Somijas bruņoto spēku operacionālo gatavību un pretgaisa aizsardzības spējas.

Jauno pretgaisa aizsardzības raķešu līguma iegādes vērtība ir 76,6 miljoni eiro.

Savukārt no Izraēlas Somija iegādāsies 122 milimetru tālās darbības artilērijas raķetes, kuras paredzēts izmantot esošajās – 122 milimetru daudz stobru reaktīvajās raķešu palaišanas iekārtās.

Kā norādīja A. Kaikonens, šo raķešu iegāde būtiski uzlabos Somijas bruņoto spēku rīcībā esošo artilērijas sistēmu darbības efektivitāti.

Artilērijas raķešu iegādei Somijas Aizsardzības ministrija plāno novirzīt 70 miljonus eiro.

NATO kandidātvalsts Somija kopš Krievijas agresijas pret Ukrainu, kas aizsākās 2014. gadā, iegulda būtiskus līdzekļus savu bruņoto spēku modernizācijā.

Līdz šim viens no vērienīgākajiem projektiem ir Somijas Gaisa spēku iznīcinātāju flotes atjaunošana, aizstājot līdz šim izmantotās lidmašīnas F/A – 18 ar ASV ražotajām piektās paaudzes lidmašīnām F-35.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar