Somija neielaistu NATO spēkus pat tad, ja būtu apdraudēta Igaunijas drošība

NATO

Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste pavēstījis, ka Somija nelaistu caur savu teritoriju NATO spēkus, kas krīzes situācijā steigtos sniegt militāru palīdzību Igaunijai. Tā ziņo portāls apollo.lv, atsaucoties uz ziņu aģentūru LETA.

Somija neplāno iestāties NATO, bet tā nevēlas pilnībā izslēgt tādu iespēju. Somija arī nolēmusi palielināt aizsardzības izdevumus. Ministrs sacīja, ka Baltijas jūras reģiona drošības situācija ir pasliktinājusies.

“Somija gatavojas savas teritorijas aizsardzībai un neielaidīs tajā nevienu svešu. Igaunijas aizsardzības risinājums ir NATO. Dalība NATO garantē Igaunijas drošību. Somijai tādu drošības garantiju nav. Vispār aizsardzības politikā nav jāatbild uz jautājumiem, “kā būtu, ja būtu”. Atkarībā no situācijas, Somija aizsargās savu teritoriju un izpildīs savas kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts saistības,” Nīniste sacījis intervijā Igaunijas sabiedriskajai televīzijai ETV.

Viņš arī teica, ka vajadzētu izskaidrot, kāda tieši savstarpējā palīdzība ES dalībvalstīm ir jāsniedz krīzes situācijā, ņemot vērā Lisabonas līgumu. “Ir jāapspriež, ko nozīmē šis nosacījums Lisabonas līgumā. Eiropas Savienības dalībvalstīs par to ir atšķirīga izpratne. Somija to saprot tā, ka ir jāpalīdz citai ES dalībvalstij, ja tā nonākusi krīzes situācijā. Un Somija vadās no tā, ka citas ES dalībvalstis palīdzēs Somijai. Tomēr vēl ir jānosaka, kāda tieši ir šī palīdzība. Lai gan šajā kontekstā nevar izslēgt arī militāro palīdzību,” skaidroja Somijas aizsardzības ministrs.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jonas
Jonas

Viss kārtībā. Arī somiem nevajag palīdzēt, ja sanāk sūdi.

Sargs
Sargs

Var iztēloties, ka Zviedrija domā kaut kā līdzīgi un tā nu rodas anklāvs neaizsargājams.

Aristotelis
Aristotelis

clickbait raksts! puaro 3,13darasi