Somija ar ASV parakstīs līgumu, kas amerikāņiem ļaus izbūvēt ieroču noliktavu tīklu

ASV karavīri

Somijas valdība ir nākusi klajā ar nosacījumiem Aizsardzības sadarbības līgumam ar ASV – dokumentu, kuru abas valstis plāno parakstīt Vašingtonā jau nākamnedēļ. Ceturtdien preses konferencē, kurā tika paziņots par līguma detaļām, Somijas aizsardzības ministrs Anti Hākanens [Antti Häkkänen] raksturoja līgumu kā ļoti nozīmīgu Somijai un tās drošībai, vēsta Somijas sabiedriskais medijs “YLE”.

“Aizsardzības sadarbības līgums, ko grasāmies parakstīt, vēl vairāk padziļinās Somijas un ASV divpusējo aliansi. Tas stiprinās Somijas drošību un aizsardzību un ļaus sadarboties visās drošības situācijās. Aizsardzības sadarbības līgumam ir arī reģionālā nozīme, un tas palīdzēs Somijai dot ieguldījumu NATO kolektīvās aizsardzības centienos,” sacīja E. Valtonena Somijas valdības preses paziņojumā.

Somijas valdībā norāda, ka Aizsardzības sadarbības līgums ar ASV stiprinās Somijas aizsardzību, “jo tas nodrošina ASV spēku klātbūtni un apmācību, kā arī aizsardzības materiālu iepriekšēju izvietošanu Somijas teritorijā”.

Tikmēr Somijas aizsardzības ministrs A. Hākanens apliecināja, ka Aizsardzības sadarbības līgums ar ASV nepārkāpj spēkā esošos Somijas likumus, kas nosaka aizliegumu kodolieroču glabāšanai un transportēšanai Somijas teritorijā.

“Protams, [Aizsardzības sadarbības līguma projektā] ir ieraksts, ka tiek ievēroti spēkā esošie Somijas tiesību akti,” paziņoja A. Hākanens.

Cieša sadarbība starp ASV un Somiju aizsardzības jomā ir kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem.  Ar jaunu sparu tā pastiprinājusies līdz ar Somijas pievienošanos NATO.

Abu valstu starpā slēgtais līgums paredzētu vismaz 15 teritoriju nodošanu ASV bruņotajiem spēkiem Somijā. Tas nozīmē, ka šajās teritorijās ASV varētu ierīkot ieroču un ekipējuma noliktavas.

Avots: sargs.lv/ YLE

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar