Slimnīcās nezina, ko darīt ar šautām brūcēm – vēlas uzlabot mediķu zināšanas par militāriem ievainojumiem

militārā medicīna

Aizsardzības ministrijas (AM) vērtējumā Latvijā mediķiem nav pietiekamu zināšanu par militāru ievainojumu ārstēšanu, tāpēc ministrija vēlas pilnveidojumus šajā jomā.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešana nepieciešama, lai radītu psiholoģisko drošību un skaidrību par to, kas katram iedzīvotājam un uzņēmumam jādara krīzes un kara situācijās, Latvijas Radio skaidroja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Garisons skaidroja, kādēļ vajadzīga šāda visaptveroša sistēma: “Lai valsts kopumā iesaistās valsts aizsardzībā. Ja bruņotie spēki aizstāvēs valsti militāriem līdzekļiem, tad būtu ļoti skaidri jāsaprot, ko dara pārējie. Manuprāt, pirmais uzdevums, ko visaptverošai aizsardzībai būtu jāatrisina, jābūt skaidrībai, kas tad katram ir jādara šādā situācijā.”

Viņš piebilda, ka visaptverošas aizsardzības ieviešana nav paveicama ātri un diskusijas par to ilgs vairākus gadus.

Viņš arī pauda, ka veidojot visaptverošu aizsardzības sistēmu, tiekot stiprināta psiholoģiskā noturība ikdienā. “Mēs redzam – ir informatīvās, psiholoģiskās operācijas no ārpuses. Un, manuprāt, ja cilvēks droši zinās, ka viņam nedraud, un viņš zina, ko darīt šādās krīzes vai kara situācijās, viņš jutīsies daudz drošāk,” piebilda ministrijas valsts sekretārs.

Tāpat viņš norādīja uz pilnveidojamām lietām veselības aprūpē: “Mums reti kurš ārsts slimnīcās spēj apkopt, piemēram, šautās brūces, kas rodas kara laikā. Mums kļūdas pēc mācībās bija šī saskare, bet mēs konstatējām – slimnīcas faktiski nezina, ko darīt ar šautām brūcēm.”

Tāpēc pašlaik ministrija runā ar Rīgas Stradiņa universitāti iespējamu militārās katedras dibināšanu un militāro pamatzināšanu ieviešanu topošajiem ārstiem. Konkrētākus termiņus, kad šādas izmaiņas varētu ieviest, viņš nenosauca.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Radio

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar