Saindētas tortes, sprāgstoši auto un e-cigaretes – kā ukraiņu partizāni bojā dzīvi krievu okupantiem

Krievijas militāristi paužot bažas par ukraiņu partizānu aktivitātēm okupētajās Ukrainas teritorijās, kas arvien aktīvāk izvērš darbību pret okupantiem un viņu kolaborantiem, savā vietnē “Defence Blog” vēsta amerikāņu žurnālists un militārais blogeris Dilans Maļasovs. Saskaņā ar informāciju, kas iegūta no krievu militāristu saziņas platformā “Telegram”, ukraiņu partizānu darbības pret okupantiem ietver saindētas pārtikas piegādes, spridzekļu novietošanu zem kolaborantu automašīnām un informācijas sniegšanu Ukrainas izlūkdienestiem.

Kā savā rakstā vēsta žurnālists, krievu militāristi sūkstās par ukraiņiem, kas pievieno sērskābi dzērieniem, saindē ēdienu un pat aprīko elektroniskās cigaretes ar miniatūriem spridzekļiem.

Saskaņā ar Krievijas avotos ziņoto, tikai pagājušā mēneša laikā vien saindēti 26 krievu militāristi, bet pieci nogalināti, eksplodējot improvizētiem spridzekļiem. Ukraiņu partizānu darbības apstiprina arī Krievijas mediji, piemēram, oktobrī izplatījās ziņa par mēģinājumu saindēt Krievijas gaisa spēku pilotus ar kūku, par ko vēlāk okupācijas varasiestādes aizturēja kādu Melitopoles iedzīvotāju, apsūdzot viņu “terorismā”.

Pieaudzis arī automašīnu spridzināšanas gadījumu skaits, kas vērsti pret Krievijas militārpersonām un viņu kolaborantiem. Novembrī trīs šādi incidenti fiksēti Mariupolē, Melitopolē un Volnovahā, kur partizāniem sekmīgi izdevās uzspridzināt transportlīdzekļus, kas pārvadāja Krievijas armijas personālu.

Pagājušajā mēnesī Ukrainas pagrīdes cīnītāji pat uzbruka Krievijas vilcienam, kas veda munīciju un degvielu no okupētās Krimas teritorijas. Nacionālās pretestības centrs ziņo, ka 2023. gadā partizāniem Zaporižjas reģionā izdevies sekmīgi veikt desmit dzelzceļa pārvadājumu sabotāžas operācijas.

Viens no svarīgākajiem faktoriem partizānu aktivitātei ir plašs atbalsts no vietējiem iedzīvotājiem, kas aktīvi iesaistās šajās pretošanās operācijās. Okupācijas varas pārstāvji regulāri izplata paziņojumus par civilpersonu aizturēšanu saistībā ar dalību “izlūkošanas vai sabotāžas” aktivitātēs. Melitopoles mērs Ivans Fjodorovs komentēja, ka okupantiem ir grūtības apspiest partizānu kustību okupētajās Ukrainas dienvidu teritorijās.

Fjodorovs atklāja, ka okupanti izveidojuši specializētas struktūrvienības, lai medītu Ukrainas partizānu kustības dalībniekus. Okupanti var pēkšņi apturēt iedzīvotājus uz ielas, pārbaudīt telefonus un ziņojumapmaiņas aplikācijas pastaigas laikā, kā arī veikt detalizētas pratināšanas uz aizdomu pamata par dalību pretošanās kustībā.

Nesen veiktajās plaša mēroga operācijās, ko realizēja Krievijas drošības dienesti, tika aizturēti ap 1000 partizānu, kas piedalījās pretošanās kustībā okupētajos Hersonas un Zaporižjas reģionos.

Krievijas varasiestādes ir pastiprinājušas centienus ar mērķi graut partizānu kustības sadarbības tīklus un atjaunot kontroli šajos reģionos. Laika gaitā pretošanās kustība, ko raksturo apņēmīgi un ar augstu slepenības līmeni izpildītas operācijas, kļuvusi par būtisku pretspēku Krievijas okupācijas spēku klātbūtnei un radījusi okupantiem daudz izaicinājumu. Partizānu kustības panākumiem ir bijis graujošs efekts uz Krievijas okupantu morāli, sējot bailes no negaidītiem un neparedzamiem pretinieku uzbrukumiem krievu militāristu un viņu kolaborantu vidū.

Avots: Sargs.lv/Defence Blog

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Veca info
Veca info

Saindētas tortes un pīrādziņi darbojās tikai pimajā mēnesī pēc 24. februāra, un tikai pret tiem karavīriem kuri ignorēja instrukcijas no vietējiem neko neņemt. Nekad nevar zināt vietējais patiešām priecīgs par krievu karavīriem vai arī izliekas

optimists
optimists

Vai Putlers savās pilīs iet tuvu balkoniem? Derētu.