Rīga – Baltijas spiegu centrs?

spiegi

Rīga neoficiāli tiek dēvēta par Baltijas spiegu centru. Paredzams, ka dažādu valstu specdienestu interese par Latviju tikai augs, trešdien vēstīja TV3 Ziņas.

Drošībnieki akcentē, ka Krievijas specdienesti izmanto viltīgas un rūpīgi izkoptas metodes, kā savervēt aģentus. Eksperti paredz, ka šogad Latvijā Krievijas specdienestu darbība būs vēl aktīvāka Saeimas vēlēšanu dēļ.

Decembrī DP aizturēja kādu Latvijas pilsoni un sāka kriminālprocesu par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot ārvalstij. Tagad likumsargi nākuši klajā ar nedaudz plašāku informāciju, kas gan aizvien ir visai skopa.

Krievijas specdienesta uzdevumā Latvijas pilsonis vācis informāciju par NBS militārajiem objektiem un situāciju Latvijas-Krievijas pierobežā. Drošībnieki uzsver, ka Krievijas specdienesti turpina vervēt Latvijas iedzīvotājus Krievijas teritorijā, izmantojot dažādas metodes, piesegus un palīdzības lūgumus, kā rezultātā vervējamā persona sākotnēji pat var nenojaust vervētāja saistību ar Krievijas specdienestiem.

Starptautiskās drošības eksperts Andris Kudors skaidro: savervētie darbinieki ir viens no Krievijas specdienestu pīlāriem.

“Ja atskatāmies uz Aukstā kara laikiem, PSRS izmantoja cilvēkus, rietumi – tehniku,” TV3 Ziņām stāstīja Kudors. “Tendence saglabājusies. Ir vajadzīgi cilvēki uz vietas, PSRS ideja – kāpēc jātērē nauda, lai noklausītos, ja var uzpirkt cilvēku, kas dokumentus atnesīs? Tas pats attiecas uz novērošanu. Kamēr ir specdienesti, arī vervēšana būs. ”

“Latvijas simtgade, vēlēšanas – gan Krievijā, gan Latvijā – visi faktori veicina interesi. Arī militāriem mērķiem nepieciešama specifiska informācija,” norādīja drošības eksperts.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Tv3 Ziņas

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar