Raimonds Bergmanis: “x stundā” armijas virsnieki spēs pieņemt pareizos lēmumus

raimonds bergmanis

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ( ZZS) ir pārliecināts, ka krīzes un apdraudējuma gadījumā Nacionālo bruņoto spēku virsnieki būs spējīgi pieņemt atbildīgus lēmumus un izmantot likumā iestrādāto normu, ka politiķi nedrīkst liegt armijai pretoties draudu gadījumā.

Raimonds Bergmanis intervijā Latvijas Radio  pauda pārliecību, ka  Latvijas armijas virsnieki spēs izvērtēt situāciju, izvērtēt, vai notiekošais ir tikai provokācija vai nē, un atbilstoši rīkoties.

Bergmanis gan atzina, ka būs jāizveido sistēma, būs nepieciešama apmācība, kursi, mācības un treniņi, jo Zemessardzes bataljona komandieriem pieņemt lēmumu būs liela atbildība.

“Jāstrādā, jātrenējas un jāmācās. Bet nešaubos, ka esam gatavi šādiem lēmumiem, jo armijā ikdienā trenē, kā pieņemt šos lēmumus, ķēdīte ir skaidri iezīmēta,” sacīja ministrs.

Kā zināms, Saeima 25.februārī pieņēma vairākus Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rosinātos grozījumus, ar kuriem paredzēts pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību valsts ārēja apdraudējuma gadījumā. Tostarp amatpersonas nedrīkstēs aizliegt armijai pretoties militāra iebrukuma laikā.

Grozījumu rosinātājs – prezidents Vējonis – paziņojumā medijiem pauda gandarījumu par grozījumu atbalstīšanu parlamentā: “Šodien mēs nostiprinām savas pozīcijas, lai nepieļautu un novērstu jebkuru mūsu valsts neatkarības, konstitucionālās iekārtas un teritoriālās integritātes apdraudējumu.”  “Es palikšu savā vietā, jūs savējās – 1940.gada 17.jūnija vakarā teiktie vārdi nekad vairs nebūs iespējami,” uzsvēra Vējonis.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar