Putins apstiprina hibrīdkara plānu ar Rietumiem

Putins - pixabay.com

Krievijas propaganda Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā, Ārlietu ministrijas agresīvā politika, darbs ar globālajiem dienvidiem, lai radītu naidīgu attieksmi pret Rietumiem un piespiestu to atbalstīt Krieviju tās vēlmē pārtaisīt pasaules kārtību sev un draudzīgiem autoritāriem režīmiem, ir daļa no plāna, ko apstiprinājusi Krievijas augstākā vadība, raksta The Moscow Times.

“Visām darbībām Rietumu virzienā jābūt pakārtotām uzdevumam radīt apstākļus, lai kolektīvie Rietumi atteiktos no sava pretkrieviskā kursa un sasniegtu līdzāspastāvēšanas modeli, kas garantē Krievijas un tās sabiedroto drošību,” Krievijas Ārlietu ministrija sacīja dokumentā oficiālai lietošanai, formulējot “prioritārās darba jomas… ņemot vērā Krievijas Federācijas jaunās ārpolitikas koncepcijas apstiprināšanu.”

2023. gada 31. martā Vladimirs Putins izdeva dekrētu, ar ko apstiprina koncepciju, kurā teikts: “Krievijas ārpolitika ir miermīlīga, atvērta, paredzama, konsekventa, pragmatiska, balstīta uz vispāratzītu starptautisko tiesību principu un normu ievērošanu un vēlmi pēc vienlīdzīgas starptautiskās sadarbības, lai atrisinātu kopīgas problēmas un veicinātu kopīgas intereses.” Bet 11. aprīlī Ārlietu ministrijas kolēģijas sanāksmē tika pieņemta rezolūcija, kas sniedz pavisam cita veida norādījumus ministrijas centrālajam birojam, ārvalstu misijām un pakļautajām organizācijām.

Faktiski dokumentā, ko laikrakstam “The Washington Post” iesniedzis viens no Eiropas izlūkdienestiem, aprakstīti hibrīdkara virzieni, ko Krievija vērš pret Rietumvalstīm:

Ir svarīgi izveidot mehānismu, lai identificētu to [nedraudzīgo valstu] ārpolitikas un iekšpolitikas vājās vietas, lai izstrādātu praktiskus soļus Krievijas pretinieku vājināšanai. Visaptveroša nedraudzīgu valstu atturēšana būtu jāveic, izmantojot aizskarošas informācijas kampaņas un citus pasākumus, par kuriem vienojas starpresoru formātā un kuri aptver militāri politiskās, tirdzniecības ekonomikas, informācijas psiholoģiskās, uz vērtībām balstītās un citas sfēras.

Putina un viņa režīma izraisītais karš pret Ukrainu rezolūcijā tiek uzskatīts par daļu no globāla hibrīdkara, kam vajadzētu novest pie tādas pasaules radīšanas, kuras pamatā nav ASV hegemonija. “Īpašās militārās operācijas iznākums lielā mērā noteiks nākotnes pasaules kārtības aprises,” teikts dokumentā.

Diplomāti šajā karā tiek uzskatīti par vēl vienu Krievijas armijas vienību. Lai gūtu panākumus globālajā “speciālajā operācijā”, Ārlietu ministrijas “cilvēkresursi, finanšu un organizatoriskie resursi” ir jāpārorientē, lai atrisinātu šīs problēmas.

Viens no Kremļa izdotajiem norādījumiem ir “izstrādāt dokumenta projektu ar nosacītu nosaukumu “Daudzpolāras pasaules kārtības koncepcija”, kurā izklāstīts Krievijas redzējums par starptautiskās sadarbības nākotnes arhitektūru dažādās jomās, lai stiprinātu Krievijas intelektuālo vadību, veicinot vienojošu un konstruktīvu darba kārtību pasaules mērogā”.

Diplomāti demonstrē intelektuālo vadību, cenšoties padarīt “sadarbības padziļināšanu ar valstīm, kas atbalsta vai simpatizē NWO, par absolūtu prioritāti”, “stiprināt Āzijas, Tuvo Austrumu, Āfrikas un Latīņamerikas valstu suverenitāti, lai tās izkļūtu no neokoloniālās atkarības no Rietumiem”, “izveidot finanšu un ekonomisko mehānismu tīklu bez Rietumu līdzdalības” utt.

Dokumentā ir arī atsauce uz nepieciešamību novērtēt “pievienoto vērtību”, ko Krievija saņem no dalības starptautiskajās organizācijās, uzdodot sagatavot priekšlikumus par “iespēju mainīt formātu, apturēt vai izbeigt dalību viņu darbā un finansēšanā, pamatojoties uz šādu struktūru lietderību mūsu valsts nacionālajām interesēm”. Spriežot pēc nesenajiem notikumiem, ANO ekspertu grupas darbs, kas uzrauga KTDR kodolprogrammas un raķešu programmas un attiecīgo sankciju ievērošanu, tika uzskatīts par bezjēdzīgu un, iespējams, kaitīgu Krievijas “nacionālajām interesēm”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ābrams
Ābrams

Cik var atcerēties tos hibrīdus taisīja Mičurins, tad kāpēc to krievu karu nesauc par Mičurina-Putina karu?

himars
himars

Kāpēc tas kauslīgais Pūķins pats neiet uz fronti? Agrāk bija tāds “mačo”, ar džudo cīņām , zirga jāelēšanu pusplikam, tīģera medīšanām . . .

Eriks
Eriks

….”un sasniegtu līdzāspastāvēšanas modeli, kas garantē Krievijas un tās sabiedroto drošību”
Kas tas par nakhuy? Ekstrēmo režīmu Zkorejā un Irānā, vai to drošība te domāta? Totalitārajai krievijai sabiedrotie ir tikai totalitārie režīmi! Tiem tagad kāds drošības garantijas ir parādā,vai?

Hibrīdkarš
Hibrīdkarš

Par ko jābrīnās? Rietumi visu laiku taisa hibrīdkaru pret citām valstīm. Piemēram finansējot rietumu aģentu Navaļniju. Arī paziņojot ka Baltkrievijā nozagtas vēlēšanas. To pamatojot ka Lietuvā baltkrievi vairāk esot nobalsojuši par Tihanovsku, izplatot savu secinājumu ka Baltkrievijā viltots rezultāts. Tad jau Latvijā tieši tāpat nozagtas vēlēšanas. 2018. gads. Īrijā visvairāk nobalsoja par Kaimiņa partiju. Latvijā visvairāk balsis bija par Vienotību. Pēc tādas pašas loģikas Latvijā režīma partijas nozaga vēlēšanas. Pie tam režīma partijas mācījās. Lai neatkārtotu kļūdu, 2022. gada vēlešanās Īrijā bija samazināts vēlēšanu iecirkņu skaits, lai aizbraukušo latviešu massas, kuras vīlušās šajā režīmā, fiziski nevarētu nobalsot.

aaa
aaa

nevar īsti saprast vai tavs komentārs ir ironija raksta kontekstā vai kas cits.

Gada glezna
Gada glezna

Kas ir plānprātība? Sūdu jaukšana ar zapti.