“Politico”: ASV ar Ukrainu runā par pāreju uz dziļāku aizsardzību

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ar Ukrainas vadību spriež par Ukrainas Bruņoto spēku pāriešanu uz dziļāku aizsardzību valsts austrumos, vēsta izdevums “Politico”, atsaucoties uz vairākām Eiropas un ASV amatpersonām.

Izmaiņas ir vērstas uz to, lai pastiprinātu Kijivas pozīcijas un nodrošinātu tai “spēcīgākas kārtis” sarunās ar Maskavu.

Oficiālu izmaiņu Baltā nama retorikā nav. Šobrīd ASV spriež ar Ukrainas vadību par variantu, kas paredz ieņemt dziļākas aizsardzības pozīcijas.

Tas nozīmētu pretgaisa aizsardzības pastiprināšanu un šķēršļu izbūvi līdzās frontes līnijai, kā arī prettanku šķēršļu izbūvi līdzās robežai ar Baltkrieviju.

Vēl viens solis, kā nostādīt Ukrainu labākās pozīcijās iespējamo sarunu gadījumā, būtu jautājums par Ukrainas paātrinātu uzņemšanu NATO, “Politico” sacīja Eiropas diplomāts, kas strādā Vašingtonā.

Diskusijas par miera sarunām ir sākušās, bet Baltais nams nevar publiski atkāpties no savām pozīcijām, ņemot vērā Baidena politiskos riskus, izdevumam sacīja Kongresa pārstāvis, kas arī vēlējās palikt anonīms.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dindālz
Dindālz

Tas nozīmē ka stulbās Japānas iedotos 1340 miljonus varēs sadalīt savā starpā Zeļenska zaglēnu banda?

Warfare. Real Warfare
Warfare. Real Warfare

Protams. Tam jau tas kariņš domāts. Neaizmirsīsim, ka Ukraina JOPROJĀM saņem naudu no Krievijas par gāzes tranzītu. Jā, jā, par gāzes tranzītu uz Eiropu, kura par to arī maksā. Krievijai. Un tad vēl par kaut kādām sankcijām vēkšī. Varbūt ir vērts PAMOSTIES?

ērce
ērce

“Sarunas” Maskava ir vienmēr gatava taisīt, bet vienošanās jābūt pēc Maskavas noteikumiem. Un arī tad, jābūt vientiesim lai domātu ka Maskava vienošanos ievēros.

Warfare. Real Warfare
Warfare. Real Warfare

Nu re, šis ieteikums patiesībā nozīmē pārtraukt bezjēdzīgas uzbrukuma darbības un gatavoties pārrunām un robežas demarkācijai. Ar to vispār vakadzēja sākt. ;-)