Polijas premjerministrs: «Vagner» devušies uz Suvalku koridoru

Suvalku koridors

Polijas valdības rīcībā ir informācija, ka Baltkrievijā izvietotie algotņi no Krievijas paramilitārā grupējuma “Vagner” ir devušies Suvalku koridora virzienā, paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Viņš pieļauj, ka “vāgneriešu” uzdevums būs īstenot provokācijas uz Polijas un Baltkrievijas robežas, vēsta lsm.lv.

“Jau gandrīz divus gadus uz Polijas robežas notiek pastāvīgs uzbrukums. Tikai šogad vien robežu nelegāli šķērsot ir mēģinājuši 16 tūkstoši imigrantu, kurus Vladimirs Putins un Aleksandrs Lukašenko cenšas iestumt Polijā. Tagad situācija kļūst vēl bīstamāka.

Mūsu rīcībā ir informācija, ka vairāk nekā 100 “Vagner” grupējuma algotņu ir devušies uz Suvalku zemes šaurumu netālu no Grodņas pilsētas Baltkrievijā.

Mūsuprāt, tas ir solis ceļā uz turpmāku hibrīduzbrukumu Polijas teritorijā,” sacīja Moraveckis.

Viņš piebilda, ka “Vagner” kaujinieki, visticamāk, maskēsies par Baltkrievijas robežsargiem un palīdzēs nelegālajiem imigrantiem iekļūt Polijā, destabilizējot situāciju Polijā. Bet, iespējams, ka viņi arī mēģinās iefiltrēties Polijā, uzdodoties par nelegālajiem imigrantiem, tādējādi radot papildu riskus.

Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka satraukumam pamata nav, bet jābūt īpaši modriem.

“Labā ziņa ir, ka Polija spēj izsekot līdz pat 100 cilvēku lielu grupu kustībām. Tā ir laba ziņa. Otrs – Suvalku koridors ir Polijas-Lietuvas robeža, tātad nav tieši Latvijas tuvumā, bet tas liek būt papildu modriem,” sprieda Sārts.

Viņaprāt, “vāgnerieši” nav spējīgi uz klaji militārām darbībām pierobežā, bet “riski, kas saistīti ar sabotāžām, tādi pastāv.

Arī pie mums tāds risks ir. Drīzāk tas varētu tikt vērsts Polijas virzienā pret ieroču piegādēm Ukrainai”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Ir 24. gada februāris.
KU TA VIŅ I?!

Berga
Berga

Tiem bandītiem jau nav kur palikt- Krievij;a nošaus, bet uz Kēnigsbergu netiek – tad būtu prom Āfrikā. Bet kurš gan laidīs cauri to armijnieku karavānu ar visiem ieročiem?

putincucins
putincucins

Mazais izplūdušais vīrelītis neko neuzsāks. Viņam bail.

Ilva
Ilva

Jā, 100 mazapbruņotu vīru nu tiešām nacionālajās ziņās. Vai, un Polijā vēlēšanas. Ka tik nav saistības…
Vai ir zināms, ka pie Bahmutas jau tūkstots reizes vairāk ir uz Kobzona koncertu aizsūtīti no tās austrumarmijas? 100 vīru nav nekas — padsmit komandas — tas ir Pū mēģinājums panākt karadarbības iesaldēšanu caur it kā drāmu ar NATO. Iznāk tāds puff, kā parasti. Bet vienmēr jau var nosūti kādus pāris helikopterus un policijas bataljonu, kas jau sen ir izdarīts..

Ļoti labi
Ļoti labi

Pagaidīsim laiciņu, ja tomēr nebūs devušies tad zināsim ka Polijas premjerministrs personīgi izplata melus un biedē cilvēkus. Es uz šo ziņu nākotnē atsaukšos, kad atkal poļi biedēs cilvēkus un izplatīs fake news. Tāpat arī Sārts un pārējie experti.

Elementāri
Elementāri

Ja ar ekonomiku un valsts pārvaldi ir problēmas, tad atliek tikai baidīt, ka būs vēl sliktāk. Atnāks dusmīgs vāgnerietis un viss būs pagalam. Poļi baida savējos, lietuvieši savējos nu un mūsējie baidās ar visiem kopā. Bet pa to laiku slēdz skolas, slimnīcas un dzemdību namus, jo aizsardzībai vajagot jau trīs procentus no IKP.

Muzikanti
Muzikanti

Un Krievijā smejās ka šajā pusē biedē cilvēkus ar vagneriešiem. Tas tikai apstiprina to ka nekādu uzbrukumu viņi neplāno.

Gribu palīdzēt okupantiem
Gribu palīdzēt okupantiem

Lai tik pamēģina traucēt latvijas sorosa koridoru

Levitkankariņš
Levitkankariņš

Man tā liekas ka Latvijai daudz lielāks ļaunums ir vienotība pie varas nekā kaut kādi vāgnerieši. Kādā tieši veidā Vāgners mani apdraud? Vienotību noņems no varas? Un man kāda daļa gar vienotības problēmām?

levitkucins
levitkucins

Tu kauč ko nesaproti? Vāgnera biedrība ir oficiāli reģistrēta Latvijā. Ex premjers māris vista tur ir meistars. Es ar tur rezidēju

zatļers
zatļers

Par vēlu. Latkrievijā vāgnerieši jau ir pie varas. Tagad viņu plāniņš ir slēgt dzemdību nodaļas latviešu pilsētās.

Putjins
Putjins

Jā, latkrievijā viss pēc plāna. Līdz referendumam 15 līdz 20 gadi

korekcija
korekcija

“ķ”, idiot, nevis “tj” !

zoodārza mērkaķu būra kopējs
zoodārza mērkaķu būra kopējs

Vāgneriešus varētu mazliet pārkrāsot pa irākiešiem un kā Baķkas migranti derēs. Vienīgā izeja ir atļaut satiksmi tikai caur robežpunktiem un visur citur šaut bez brīdinājuma. Velkomistiem skaidri jāpasaka – ja esi bēglis, tad nelon līst pa krūmiem un to no lieljaudas skaļruņiem 24/7 visādās valodās gar visu robežu jāatskaņo.

Mincis
Mincis

Kautkas tam Putleram pa to paurīti griežas, un tas nav nekas pozitīvs vai konstruktīvs.

Biedēšana
Biedēšana

Te tak visādu feiku stāsta, lai liekas ka tur kāds sajucis. Nekas tajā Suvalku koridorā nenotiks, parasta biedēšana.