Polijas ģenerālis: Kaļiņingradas apgabals pieder Polijai, tagad ir jāpiesaka savas tiesības uz to

Polijas karogs

Kaļiņingradas apgabalu Krievija ir okupējusi un Polijai ir jāpiesaka uz to savas tiesības uz šo teritoriju, paziņojis Polijas ģenerālis un bijušais sauszemes spēku komandieris Valdemārs Skšipčaks.

Ģenerālis norādījis, ka tagadējo Kaļiņingradas apgabals, kas nekad nav bijusi krievu teritorija, kopš 1945.gada okupējusi Krievija. Viņš uzsvēris, ka šī teritorija vēsturiski piederējusi Prūsijai un Polijai, vēsta Polijas nedēļraksts “Dо Rzeczy”.

“Tagad vajadzētu pieteikt savas tiesības uz to, tāpat kā tas agrāk bija ar atkarotajām teritorijām. Iespējams, ka jāpretendē uz šo Kaļiņingradas apgabalu, kas, manuprāt, ir Polijas teritorijas sastāvdaļa. Mums ir tiesības izvirzīt pretenzijas uz teritoriju, kuru okupējusi Krievija,” klāstījis ģenerālis.

Viņš piebildis, ka Kaļiņingradas apgabalam nav nekādas militāras nozīmes.

Pašreizējais Kaļiņingradas apgabals ir daļa no kādreizējās Austrumprūsijas, kas Vācijai tika atņemta 1945.gadā pēc Otrā pasaules kara.

Pēc Eiropas Savienības paplašināšanās 2004.gadā Kaļiņingradas apgabals ir iespiests starp bloka dalībvalstīm Poliju un Lietuvu.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvijas patriots
Latvijas patriots

Ukraini, atšauj ātrāk tos okupantus!

Kopš Mozus laikiem
Kopš Mozus laikiem

Ģeopolitikā tā vienmēr ir bijis, ka ja kādam var kaut ko atspiest vai atņemt, tad tā arī dara. Pamatojumus vienmēr var atrast. Šeit galvenais nepārvērtēt savus spēkus, citādi nākas ko būtisku zaudēt pašiem. Tāpēc uz priekšu, ja ir tāda vajadzība un iespējas.

hmm
hmm

Varbūt rosoties ap Kenigsbergu, kaut nedaudz varētu atslogot Ukrainu.

soda
soda

latvijas urrāpatrioti varētu pieteikt arī savas pretenzijas, iespējams tas aizkavētu ukrainas galu par dažām stundām, toties labi risinātu teritorijas depopulācijas jautājumus. Divi vienā, tā teikt!

Latvijas patriots
Latvijas patriots

Krievnacists gribētu gan, bet krieviem zarna par tievu uzveikt ukraiņus.

Fedja
Fedja

Īstais brīdi ir patriekt krievus no Karaļaučiem.

sekta
sekta

Vai pareizāk nebūtu tomēr atjaunot Prusiju un tai pienākosos daļu. Poļi tur ļoooti nosacīti

Pāns
Pāns

Vai nav vienalga kā to zemi atņemt krieviem un kas ar to notiks pēc tam. Galvenais ir uz kartes parādīt, ka tā ilgu laiku ir bijusi citas valsts teritorija un tā atsist krieviem to vēlmi visu sagrābt sev.

Pāns
Pāns

Lietuvas dižkungaitijai ir jāpieprasa no Krievijas visa Ukraina un lielākā daļa Krievijas Eiropas daļas Maskavu ieskaitot, jo bija laiki, kad Krievija praktiski bija Lietuvas/Polijas zemes.

levitkucins
levitkucins

Kaļiņina sieva bija igaunijas ebrejiete. Tātad bērni bija ebreji. Līdz ar to Kaļiņingrada būtu jāuzskara par ebreju vēsturisko zemi.

Pūtjins
Pūtjins

Žīdiem jau ir Birobidžana, Izraēla un okupētā Palestīnas daļa. Tātad — rimsties!

LIEMENIS
LIEMENIS

PRŪŠI BALTU CILTS. TĀTAD TĀ ZEME MŪSU UN LEIŠU. UTAINOS ĀRĀ.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Jā, to vaidzētu kādam pievienot. Ja būs neatkarīga, tad var sanākt spēcīgs konkurents Latvijai uz Rosijas ofšora teritoriju.

Juhans
Juhans

Austrumprūsija pieder prūšu pēctečiem. Ja viņi to negrib, tad tā pieder Vācijai (Ostpreussen). Ja vācieši to negrib, tad tai ir jākļūst par neatkarīgu valsti (attīrītu no krieviem).