Polijas armijā karavīru skaits sasniedzis 193 000

Polijas armijā karavīru skaits sasniedzis 193 000, paziņoja valsts aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.

“Mums jau ir vairāk nekā 193 000 profesionālu karavīru, teritoriālās aizsardzības un brīvprātīgā militārā dienesta karavīru,” ministrs rakstīja sociālajos tīkos.

Pirms mēneša viņš informēja, ka karavīru skaits ir pieaudzis līdz 187 000.

Iepriekš Blaščaks paziņoja, ka līdz 2035.gadam valsts bruņotajos spēkos vajadzētu būt 300 000 karavīru. Ministrs uzsvēra, ka “tas ir minimums” un karavīru skaitu varētu vēl palielināt.

Polijas aizsardzības ministrs izteicis cerību “īstenot projektu par Eiropā spēcīgāko sauszemes armiju” un paudis pārliecību, ka Polijai ir “demogrāfisks potenciāls armijai ar 300 000 karavīru”.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Polija ir nolēmusi būtiski paplašināt savu armiju.

Plānots, ka profesionālo karavīru skaits pieaugs no 164 000 līdz 250 000, bet zemessargu skaits – no 36 000 līdz 50 000.

Pērn rudenī Polija ieviesa brīvprātīgu vienas dienas militāro pamatapmācību civiliedzīvotājiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar