Polija tērēs 2,3 miljardus eiro austrumu robežas stiprināšanai

Polija tērēs vairāk nekā 2,3 miljardus eiro savas austrumu robežas stiprināšanai, sestdien pavēstīja premjerministrs Donalds Tusks.

“Mēs esam pieņēmuši lēmumu investēt desmit miljardus zlotu savā drošībā un galvenais – mūsu austrumu robežas stiprināšanā,” sacīja premjers, projektu dēvējot par “austrumu vairogu”.

“400 kilometrus garās robežas nostiprināšana ar Krieviju un Baltkrieviju būs atturēšanas elements, stratēģija, lai atspiestu karu no mūsu robežām,” viņš sacīja, piebilstot, ka darbs vēl nav sācies.

Kopš Krievija 2022.gada februārī sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, Varšava bijusi stingra Ukrainas atbalstītāja, un Polija – svarīgs tranzīta ceļš Rietumu bruņojuma piegādēm Ukrainai.

Polija ir modernizējusi savu armiju un tēriņus aizsardzībai palielinājusi līdz 4% no IKP, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā.

Varšava arī iegādājusies bruņojumu vairāku miljardu eiro vērtībā, pamatā no ASV un Dienvidkorejas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Polija gatavojas atvairīt Ukrainas uzbrukumu?

Uff
Uff

, jau sabijos. Pēc virsraksta likās, ka nu būs jauna Eiropas robežā. Vai arī?

Krišs
Krišs

Evika, kā būs ar mūsu austrumu robežu?

Siles tuvumā cita dzīve, viss aug
Siles tuvumā cita dzīve, viss aug

Kaut kāds redzams rezultāts arī paredzēts, vai arī vienkārši paredzēti tikai tēriņi no valsts budžeta? Ja jau uzsvars uz tēriņiem, nevis mērķi kaut ko uzbūvēt, tad jau būs 2. variants. Tātad Polijā tomēr viss tāpat kā Latvijā, tādi paši cilvēki pie varas