Polija plāno šogad atvēlēt aizsardzībai 4% no iekšzemes kopprodukta

Polijas armija

Polija plāno šogad atvēlēt aizsardzībai 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Procentuāli tie būs lielākie aizsardzībai atvēlētie līdzekļi starp visām NATO dalībvalstīm, paziņoja Moraveckis.

Polijas vadība nav slēpusi, ka vēlas panākt, lai Polijas armija kļūtu par spēcīgāko Eiropā. Tas nepieciešams, lai atturētu Krieviju no domas par jebkādām militārām avantūrām attiecībā uz Poliju.

NATO pašreizējais mērķis nosaka, ka alianses dalībvalstīm jācenšas līdz 2024. gadam palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% IKP gadā, bet katra valsts pati izlemj, cik daudz līdzekļu atvēlēt savai aizsardzībai.

NATO par šo mērķi vienojās 2014. gadā samitā Velsā pēc tam, kad Krievija bija anektējusi Ukrainai piederošo Krimu. Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā NATO sāktas jaunas sarunas par aizsardzības izdevumu palielināšanu.

2022. gadā procentuāli visvairāk savai aizsardzībai atvēlēja Grieķija – 3,76% no IKP. Otrajā vietā ierindojās ASV, kas atvēlēja aizsardzībai 3,47% no IKP jeb 822 miljardus ASV dolāru (tas ir vairāk nekā divreiz vairāk nekā visas pārējās NATO valstis kopā).

Polija pērn ierindojās trešajā vietā ar 2,43% no IKP aizsardzībai.

Pievēršot pastiprinātu uzmanību aizsardzībai kopš Ukrainas kara sākuma, Polija pērn pasūtīja no ASV 250 tankus “Abrams” un noslēdza līgumu ar Dienvidkoreju par 400 tanku un 212 haubiču piegādi.

Polija plāno tuvākajos gados palielināt savu armiju līdz 250 000 profesionālu karavīru un apmācīt 50 000 cilvēku civilajā aizsardzības dienestā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
777
777

Ļoti labi tagad var redzēts, kas strādā — haimarsi, pretgaisa aizsardzība, 777, tad vēl vajag vācu tankus un zviedru vai amerikāņu lidmašīnas, un, protams, daudz daudz lanu ložmetēju un nocietinātas aizsardzības līnijas, Tad uz austrumu robežas būs miers.

stratēģis
stratēģis

Ja Krievu impērijā krievnacisms turpināsies (ar idiotisko mužiku atbalstu), tad Polijai vajaga kodolieročus.

Ance
Ance

Atakams vajag un bezpilotniekus, kad aizved savas kravas līdz Maskavijai un Pēterburgai, lidojot 20 m virs zemes. Kādas balistiskās gps raķetes turpat lielākai pārliecībai noderētu. Kad tur varēs sprāgt pat bijušie čekisti padomās pirms iet jaunā krievpasaules paplašināšanās un iekarošanas avantūrā.Šoreiz atravās, bet irvtak skaidrs, ka līdz demokrātijai tur vai cik tālu.