Polija plāno aizsardzībai atvēlēt 5% no IKP

Polijas armija

Polija drīzumā aizsardzībai tērēs 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), taču galamērķis ir palielināt šos izdevumus līdz 5% no IKP, paziņojis valdošās nacionālkonservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) līderis Jaroslavs Kačiņskis.

Šobrīd Polija aizsardzībai tērē 2,4% no IKP, un tādējādi tā jau ir sasniegusi NATO nosprausto mērķi līdz 2024. gadam panākt, ka katra alianses dalībvalsts aizsardzībai atvēlē vismaz 2%.

Tomēr Polija plāno turpināt palielināt aizsardzības tēriņus, lai Krievija tai neuzbruktu, PiS kongresā uzsvēris Kačiņskis, piebilstot, ka poļiem nepieciešama stipra armija, lai atturētu Maskavu no agresijas.

Saskaņā ar jauno likumu par nacionālo aizsardzību 3% latiņu Polija sasniegs jau nākamgad. Ja arī citas valstis nepalielinās savus aizsardzības tēriņus, tad, sasniedzot 5% atzīmi, Polija kļūs par NATO dalībvalsti, ka aizsardzībai proporcionāli atvēl visvairāk līdzekļu.

Šobrīd visvairāk aizsardzībai tērē ASV, kas tam atvēl 3,5% no IKP.

Kačiņskis neatklāja, kad Varšava paredz savus aizsardzības izdevumus palielināt līdz 5% no IKP.

Ievērojams aizsardzības izdevumu pieaugums liks Krievijai secināt, ka uzbrukums Polijai ir nesaprātīgs un lemts neveiksmei, norādījis PiS līderis.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar