Polija nostiprina austrumu robežas aizsardzību, reaģējot uz “Vagner” bandītu pārcelšanos uz Baltkrieviju

Polija pastiprina austrumu robežas aizsardzību, reaģējot uz Krievijas algotņu grupējuma ‘Vagner” pārvietošanu uz Baltkrievijas teritoriju, pēc Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēdes pavēstīja Polijas vicepremjers Jaroslavs Kačiņskis.

“Mums līdz ar grupējuma “Vagner” atrašanos Baltkrievijā ir, vismaz potenciāli, jauna situācija. Vadoties pēc informācijas, kas šobrīd ir mūsu rīcībā, var teikt, ka tie būs aptuveni 8000 karavīru. Tas ir elements, kas ir bīstams Ukrainai,” skaidroja vicepremjers. “Tas ir potenciāli bīstams gan Lietuvai, gan var būt bīstams mums.”

“Tas var nozīmēt jaunu fāzi hibrīdkarā, krietni sarežģītāku par to, ar kādu mēs esam sastapušies līdz šim. Tāpēc tiks pieņemti lēmumi, kas skar mūsu aizsardzības nostiprināšanu uz austrumu robežas,” vicepremjera teikto citā izdevums “Wprost”.

“Nostiprināšana skars gan spēku palielināšanu, kas pastāvīgi tur atradīsies, gan gan arī dažādu šķēršļu un fortifikāciju skaita palielināšanu, kam būtu jāaizsargā mūsu robeža uzbrukuma gadījumā,” sacīja Kačiņskis. “Protams, tādas pārliecības nav, bet drošības politika sava rakstura dēļ ir orientēta uz visdrūmākajiem scenārijiem. Vadoties pēc šī principa, mums ir jābūt gataviem šāda veida lēmumiem.”

Kā zināms, algotņu grupējuma “Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožins 23. jūnija vakarā paziņoja, ka “Vagner” algotņi no Ukrainas iegājuši Krievijā un dodas uz Maskavu nolūkā gāzt Krievijas militāro vadību. Algotņi pārņēma savā kontrolē Rostovu pie Donas un ceļā uz Maskavu grupējuma kolonnas sasniedza Voroņežas un Ļipeckas apgabalus. Taču nākamajā vakarā Prigožins paziņoja, ka vagnerieši pārtrauc virzīties uz Maskavu un dodas atpakaļ.

Kremlis 24. jūnija vakarā paziņoja, ka situāciju noregulēt palīdzējis Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko, un panākta vienošanas, ka Prigožins pārcelsies uz Baltkrieviju un tiks izbeigta pret viņu sāktā krimināllieta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
derdz
derdz

Vai tā varētu būt ka “rietumi” ir histērijā un neizprot Krieviju, rīcību un domas, ka viens no piemēriem, kas par to liecina, ka vagneriešus raksturo dažādi.

aita
aita

Tas, fotogrāfijā, ir kārtīgs žogs. Nevis tas nepabeigtais drāšu pinums kas ir mums.

Sibilla
Sibilla

Kamtad vajag tādu žogu k;artigu? Ne tur zaļais koridiors, ne arī vienotais pakalpojumu centrs cilvēktiesibam

haha
haha

Tas nozīmē, ka poļus var iekarot daži varonīgi vagnerieši? Tas tagad tik smieklīgi, skatīties kā Baltkrievijai apkārt esošās valstis izmet zemē miljonus nodokļu maksātāju naudas, tikai tāpēc ka Baltkrievijā ieradies Prigožins. Tātad jūt, kurš ir spēcīgs. Bet NATO taču aizsargās, vai tad tomēr nē? Kaut ko publiski nestāsta? Kāpēc tāds uztraukums?