Polija no ASV iegādāsies “Patriot” raķetes

Polija raķetes

Polija no ASV iegādāsies “Patriot” raķetes un turpinās ciešāku sadarbību enerģētikas jomā. To apstiprinājis ASV prezidents Donalds Tramps vizītē Varšavā.

Tramps arī pauda, ka pašlaik uz spēles tiek likta Rietumu civilizācijas nākotne un aicināja rīkoties izlēmīgi cīņā ar terorismu un radikālismu. ASV prezidents aicināja arī aizstāvēt Rietumu demokrātiskās vērtības.

ASV prezidents Donalds Tramps Polijas galvaspilsētā Varšavā tika sagaidīts ar skaļām ovācijām. Arī kopējā vizītes atmosfēra Polijā bija krietni vien pozitīvāka nekā iepriekšējās sanāksmēs, kurās Tramps tikās ar viņa paša asi kritizētajiem Rietumeiropas līderiem.

Ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu un konservatīvo valdību prezidenta Trampa poliskais redzējums sakrīt daudz ciešāk, sākot no stingrās nostājas imigrācijas jautājumos un beidzot ar Briseles kritizēšanu un aizsardzības tēriņu palielināšanas pieprasīšanu. Polija ir viena no retajām valstīm, kas aizsardzībai sākusi tērēt NATO rekomendētos 2% no iekšzemes kopprodukta un sola to turpināt darīt.

Loma tajā ir arī Savienotajām Valstīm, un, kā apstiprināja Polijas prezidents, – ASV piekritusi Polijai pārdot vidējā rādiusa zenītraķetes “Patriot” par septiņiem miljardiem eiro. “Mēs pārrunājām to, kā stiprināt drošību mūsu Eiropas daļā un NATO austrumu flangā, pārspriedām kopējo drošības situāciju mūsu reģionā un arī Ukrainā.  Runājām arī par gaidāmajām “Zapad” mācībām, kas notiks Baltkrievijā, kā arī par kontraktiem, kas saistīti ar Polijas armijas modernizēšanu, tostarp par vienošanos starp Poliju un ASV par “Patriot” raķešu iegādi,” pastāstīja Duda.

Uzrunājot klātesošos pie Varšavas sacelšanās pieminekļa, Donalds Tramps arī izcēla Poliju kā valsti, kas ir gatava aizstāvēt demokrātiskās vērtības, un brīdināja par draudiem, ko rada terorisms un ekstrēmisms.

“Es gribu pateikties poļu tautai par vairāk nekā piecu tūkstošu jūsu valstī izvietoto amerikāņu karavīru laipno uzņemšanu. Mūsu spēcīgā alianse ar Poliju un NATO kopumā joprojām ir kritiski svarīga, lai novērstu konflikta iespēju un nodrošinātu, ka karš starp lielvarām nekad vairs nepostītu Eiropu. Amerika ir apņēmības pilna nodrošināt miera un drošības saglabāšanu centrālajā un austrumu Eiropā,” apliecināja Tramps.

Tāpat ASV prezidents aicināja Krieviju izbeigt savas destabilizējošās aktivitātes Ukrainā un citur, kā arī pārtraukt atbalsta sniegšanu Rietumiem naidīgajiem režīmiem Sīrijā un Irānā.

Vizītes laikā Tramps vēl apmeklēja 12 valstu sanāksmi jeb tā saukto Trīs jūru samitu, kur pulcējās Baltijas, Adrijas un Melnās jūras krastos esošās valstis, lai runātu par enerģētisko neatkarību. Līdz ar militāro palīdzību un “Patriot” raķešu iepirkumu ASV un Polija savu sadarbību stiprinājusi arī šajā jomā – pagājušajā mēnesī Polija saņēma pirmo šķidrinātās gāzes piegādi no Savienotajām Valstīm, kas ļaus samazināt enerģētisko atkarību no Krievijas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar