Polija izvieto jaunu tanku bataljonu Baltkrievijas pierobežā

Polija Čartajevas ciemā Baltkrievijas robežas tuvumā izvietojusi jaunu tanku bataljonu Pirmās kājnieku divīzijas sastāvā, paziņojusi Polijas Aizsardzības ministrija.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks svētdien Čartajevā piedalījās jaunās militārās daļas atklāšanā un tikās ar jaunās Pirmās kājnieku divīzijas karavīriem.

“Mēs apzināmies draudus. Mēs labi apzināmies, ka Kremļa valdnieki izraisīja karu, jo vēlas atjaunot Krievijas impēriju. Tas vienmēr ir bijis drauds kaimiņos dzīvojošajām tautām,” teica Blaščaks.

Viņš uzsvēra, ka lai novērstu uzbrukumu dzimtenei, tiek stiprināta Polijas armija un veidotas jaunas militārās vienības. Blaščaks piebilda, ka Dienvidkorejas tanki “K2”, ar kuriem būs aprīkots Čartajevā izvietotais bataljons, “ir moderni tanki, kas izstrādāti 21.gadsimtā”.

Ciematā jau ir izveidota konteinerpilsētiņa, un turpmākajos gados plānots attīstīt pastāvīgu infrastruktūru.

Vienības izveides pirmajā posmā Čartajevā tiks izvietoti vairāk nekā simts karavīru, bet turpmāk plānots, ka tur pastāvīgi atradīsies vairāki simti karavīru.

Vienība būs bruņota ar pēdējos gados Polijas iegādāto moderno militāro tehniku – tankiem “K2”, mīnmetējiem “Rak”, pretgaisa aizsardzības sistēmām “Poprad”.

Pirmās kājnieku divīzijas veidošana Polijā sākās 2022. gada septembrī. To veidos 12 militārās vienības: četras vispārējās militārās brigādes, artilērijas brigāde, četri militārā tipa pulki un trīs specializētie bataljoni. Plānots, ka divīzijā būs vairāk nekā 30 000 karavīru.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Savējie
Savējie

Beidzot reāli darbi, ne vārdi

Vai tad tā nu vajadzēja?
Vai tad tā nu vajadzēja?

Lukašķiņķis apkakāsies.

intelektuālā sviesta ģenerators
intelektuālā sviesta ģenerators

Tikmēr ar armijas palīdzību krīzes menedžeri pļeckājas pa dubļiem, lai noslēgtu bezcerīgo žoga epopeju.