Polija ir gatava izvietot savā teritorijā kodolieročus, ja tā lems sabiedrotie

kodolkarš

Polija ir gatava savā teritorijā izvietot kodolieročus, ja NATO pieņems tādu lēmumu, pirmdien intervijā POLITICO paziņojis Polijas prezidents Andžejs Duda.

Polija, kas ir pārliecināta Ukrainas atbalstītāja, robežojas gan ar Krievijas Kēnigsbergas (Karaļauču) eksklāvu, gan ar Baltkrieviju.

“Ja sabiedrotie nolems izvietot kodolieročus mūsu teritorijā kodolieroču koplietošanas ietvaros, lai stiprinātu NATO austrumu flangu, mēs esam gatavi tos uzņemt,” intervijā laikrakstam “Fakt” paziņoja Duda, kurš nesen atgriezās no vizītes ASV.

Ņujorkā Duda apmeklēja ANO mītni un apsprieda karu Ukrainā ar bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu. Martā viņš apmeklēja Vašingtonu, kur tikās ar ASV prezidentu Džo Baidenu.

Diskusijas par Polijas un ASV sadarbību kodolenerģijas jomā notiek “jau kādu laiku”, atklāja Duda.

“Es par to esmu runājis jau vairākas reizes. Jāatzīst, ka tad, kad man par to jautāja, es paziņoju par mūsu gatavību,” sacīja Duda, norādot, ka Krievija arvien vairāk militarizē Kēnigsbergas eksklāvu un pārvieto savus kodolieročus uz Baltkrieviju.

Krievijas diktators Vladimirs Putins 2023.gada jūnijā apstiprināja, ka Krievija ir nosūtījusi taktiskos kodolieročus uz Baltkrieviju, kas robežojas ar Ukrainu un Poliju.

Pēdējā NATO samitā Viļņā sabiedrotie apņēmās “veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu kodolatturēšanas misijas uzticamību, efektivitāti un drošību”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Viltus realitāte
Viltus realitāte

Latvijas mediji raksta tā itkā kāds tūlīt Polijai ļaus ar kodolieročiem spēlēties. Jens Stoltenbergs oficiāli paziņoja ka nekādi kodolieroči Polijā nebūs. Bet Latvijā mediji tādu troksni sacēluši, tā lai tikai radītu paši priekš sevis viltus realitātes sajūtu. Tad ja visapkārt vienu pantiņu visi atkārto tad rodas sajūta ka pat meli ir īstenība. Tas nav nekas jauns, 2022. gada pavasarī arī tā bija. Visi runāja ka Krievijas armija vāja, raķetes beigušās, Krievija nav spējīga karot, un jau ir zaudējusi, un visi tam nekritiski ticēja. Es to visu vērojot tajā pavasarī sameklēju mācību materiālus un sāku mācīties psiholoģiju.

Pretīblis Ciestnevaris
Pretīblis Ciestnevaris

Es esmu gatavs izvietot čaumal-uzročus savā šķūnī.
Man pat nevajag miljonus, esmu ar mieru pa 666 tūkstošiem nodrošināt tām čaumalām inkubatoru.

ērce
ērce

Piekrītu poļiem. Vācu ekstrēmisms ir apkarots uz visiem laikiem, bet krievu imperiālisms/boļševisms/nacisms plosās vairākus gadsimtus un pašreiz uzņem apgriezienus zem kārtējā diktatora Putlera. NEKAD VAIRS 1940.g.!