Polija ievieš kontroli uz valsts robežām ar ES dalībvalstīm

polija

Polija plāno no šodienas, 4.jūlija, līdz 2.augustam uz laiku ieviest kontroli uz valsts robežām ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Polijas Iekšlietu ministrijas izstrādātais plāns paredz, ka robežkontrole tiks atjaunota neilgi pirms Varšavā gaidāmā NATO samita sākuma un tā tiks izbeigta neilgi pēc Pasaules jauniešu dienu noslēguma.

Kontrole tiks atjaunota uz Polijas robežām ar Čehiju, Lietuvu, Slovākiju un Vāciju, kā arī ostās un lidostās.

Šo pasākumu mērķis ir neļaut Polijā ierasties personām, “kuras varētu traucēt sabiedrisko kārtību vai citādā veidā apdraudēt drošību”, norādīja Iekšlietu ministrija.

Atjaunotajā robežkontrolē cilvēki tiks pārbaudīti izlases kārtībā, balstoties uz riska analīzi un citu valstu drošības dienestu sniegto informāciju.

Sākotnēji Polija bija plānojusi robežkontroli ieviest no 2. līdz 31.jūlijam.

NATO samits Varšavā notiks 8. un 9.jūlijā. Plānots, ka tajā piedalīsies aptuveni 2500 delegāti, tostarp valstu un valdību vadītāji, kā arī ES un ANO līderi.

Romas katoļu baznīcas Pasaules jauniešu dienas notiks Krakovā no 25.jūlija līdz 31.jūlijam. Tās varētu apmeklēt vairāki miljoni cilvēku. Pasākumu apmeklēs arī pāvests Francisks.

Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Blaščaks martā pavēstīja, ka drošības nodrošināšanai šajos divos starptautiskajos pasākumos tiks iesaistīti 13 000 policistu, robežsargu un citu drošības dienestu darbinieku.

Polijas Radio iepriekš vēstīja, ka ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) esot informējusi Poliju par iespējama terorakta gatavošanu Varšavā tuvāko mēnešu laikā. Šīs ziņas apstiprinājuši vairāki Polijas mediji, tostarp laikraksti “Gazeta Finansowa” un “Rzeczpospolita”.

CIP esot norādījusi, ka spridzināšana varētu notikt katoļu baznīcas Pasaules jauniešu dienu laikā no 27. līdz 31.jūlijam. Plānots, ka Krakovā uz šo pasākumu ieradīsies Romas pāvests Francisks. Daži ar Pasaules jauniešu dienām saistītie pasākumi notiks arī Varšavā.

CIP esot aicinājusi Polijai veikt ārkārtas piesardzības pasākumus. Gaidāms, ka uz Pasaules jauniešu dienām ieradīsies apmēram divi miljoni cilvēku.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar