Polija iegādāsies “Patriot” raķešu sistēmu

Polija

Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs paziņojis, ka vērsies pie ASV uzņēmuma «Raytheon» jautājumā par pretgaisa aizsardzības sistēmas «Patriot» iegādi.

Ministrs žurnālistiem paziņoja, ka nolemts vērsties pie ASV valdības un «Raytheon» jautājumā par astoņu «Patriot» raķešu bateriju pasūtīšanu.

Par kādu naudas summu ir runa, Macerevičs neatklāja, bet vietējie mediji iepriekš vēstīja, ka darījums varētu tikt noslēgts par pieciem miljardiem eiro.

«Patriot» ir mobila pretgaisa aizsardzības sistēma, kas izstrādāta, lai pārtvertu taktiskās ballistiskās raķetes, zemu lidojošās vadāmās raķetes un lidaparātus.

Konkursā par raķešu piegādi Polijai piedalījās arī konsorcijs «Eurosam», kurā apvienojušās Francijas un Itālijas kompānijas.

Macerevičs, kurš jau jūlijā parakstīja nodomu vēstuli ar «Raytheon», paziņoja, ka šis uzņēmums piedāvājis ārkārtīgi izdevīgus nosacījumus.

«Raytheon» solījis, ka valdības izraudzītie Polijas uzņēmumi veiks vismaz 50% no visa nepieciešamā darba, atklāja ministrs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar