Polija iegādāsies jaunu militāro aprīkojumu, tai skaitā mīnu tralerus un helikopterus

Polijas karogs

Polija drīz pasūtīs jaunu militāro aprīkojumu, tai skaitā mīnu tralerus un helikopterus, pirmdien paziņojis Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

Ministrs armijas komandieru konferencē Varšavā pavēstīja, ka saskaņā ar jauno tēvzemes aizsardzības likumu Polija palielinās karavīru skaitu līdz 300 000 un atvēlēs aizsardzībai līdz 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

“Mēs cenšamies radīt reālu atturēšanas potenciālu,” paziņoja Blaščaks.

Viņš piebilda, ka papildus karavīru skaita palielināšanai Polijas armijai nepieciešams arī moderns aprīkojums, ņemot vērā “mēģinājumus atjaunot ļaunuma impēriju, kas ir Kremļa diktatora ambīcijas”.

Viņš arī pavēstīja, ka Polija iegādāsies vēl sešas raķešu sistēmas “Patriot” baterijas, kā arī 500 vieglās raķešu iekārtas “M142 HIMARS”.

Blaščaks konferencē sacīja, ka karš Ukrainā parādījis, cik nozīmīga ir artilērija, tādēļ Polijai jākļūst par lielvaru artilērijā.

Viņš piebilda, ka Polija arī iegādāsies pārbaudītu Dienvidkorejas aprīkojumu, tai skaitā tankus K2, un pasūtīs jaunus mīnu tralerus, tālvadības bruņu torņu sistēmas, vietējos ražotos daudzfunkcionālos helikopterus “AW149” un divus novērošanas satelītus.

Blaščaks atklāja, ka, reaģējot uz karu Ukrainā, Polija arī izveidos divas jaunas armijas divīzijas, kas tiks izvietotas pie Vislas upes, Polijas vidienē. Viņš piebilda, ka mērķis ir izveidot sešas taktiskās grupas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar