Polija bruņojas ar ASV tankiem un pretraķešu sistēmām

"Patriot"

Polijas pilsētas Ščecinas ostā izkrauti pirmie armijai domātie 14 Amerikas Savienotajās Valstīs ražotie tanki “Abrams”. Polija arī iegādāsies ASV ražotās pretraķešu aizsardzības sistēmas “Patriot”.

Tankus nodos 1. Varšavas bruņotajai brigādei, kas atbildīga par drošību valsts austrumu daļā.

Tuvākajā laikā Polija saņems vēl 102 “Abrams” tankus, ko iepriekš izmantoja ASV jūras kājnieki, un noslēgts līgums arī par 250 jaunu modernākas versijas šo tanku piegādi.

Ar jaudīgo tehniku Polija aizpildīs “robus”, ko radīja bruņojuma nodošana Ukrainai, kā arī stiprinās valsts aizsardzības spējas. 

Tikmēr ASV aizsardzības ministrija informēja, ka Polija saņems līdz 48 pretraķešu sistēmām “Patriot”, raķetes radarus un sistēmu vadības komponentus. To kopējā vērtība var sasniegt pat 15 miljardus dolāru (13,7 miljardus eiro).

“Patriot” paredzēts raķešu, lidmašīnu un citu lidaparātu notriekšanai, un tās jau pierādījušas savu efektivitāti Ukrainā. Ar to palīdzību iznīcinātas pat vismodernākās Krievijas raķetes.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
antons
antons

Kas tur ir ar Ābramiem? Viņi ēdot 600 l, stundā, vai? Slaidiņš teica, ka katram pakaļ jāvelkot naftas vads. Un pie tam ne parstā saļarka, bet specaviodegviela. Un no kannas ieliet nevarot, vajagot īpašu pistoli, kuras ir tikai autorizētiem lietotkājiem. Tfu, tas pats,kas ar F-16, pirms kuriem skrejceļš ar putekļusūcēju jāsūc.

lūžņu pirkšana
lūžņu pirkšana

Ja paši neražos, bet tā kā tādi patērētāji tikai pirks svešus lūžņus tad kara gadījumā būs kā ukrainai, kad ar izstieptu roku jālūdz un jālūdz – dod, dod, dod, tā kā tādiem lohiem. Paši laikam ražot nedrīkst, ir jāpērk no Lielā Onkuļa, to kas tam vairs nav vajadzīgs, savādāk tas nevarēs būt priekšā, ja citi arī ieguldīs savās valstīs izstrādē, pētniecībā, ražošanā.

ērce
ērce

Poļi saprot, ka tie viltīgie urlas var Baltijas valstīm vai Polijai uzlaist vagneriešus un tad teikt, ka viņi paši par to neko nezina.