Polijā aizturēts Krievijas spiegu grupējums, kas plānoja sabotāžu arī Latvijā

spiegi

Polijā ir aizturēti deviņi Krievijas spiegu grupas locekļi saistībā ar sabotāžas plāniem, pirmdien paziņoja Polijas premjerministrs Donalds Tusks un par to vēsta TV3.

“Mums ir aizturēti un apsūdzēti deviņi aizdomās turētie, kas bijuši tieši iesaistīti sabotāžas aktos Polijā Krievijas [izlūkošanas] dienestu vārdā,” Tusks pavēstīja privātajai raidsabiedrībai TVN24.

“Tie ir Ukrainas, Baltkrievijas un Polijas pilsoņi,” sacīja Tusks, pieņemot, ka daži no viņiem var būt savervēti no kriminālām aprindām.

Aizturētie tiek apsūdzēti par “piekaušanām, dedzināšanu un dedzināšanas mēģinājumu”, sacīja Tusks.

Viņš arī sacīja, ka šie Krievijas sabotāžas plāni attiecas ne tikai uz Poliju, bet arī uz Lietuvu, Latviju un, iespējams, Zviedriju.

Notiek starptautiska izmeklēšana, sacīja Polijas premjers.

Tusks kā šo sabotāžas plānu piemērus minēja mēģinājumu aizdedzināt krāsu fabriku Vroclavā un mēģinājumu aizdedzināt “IKEA” centru Lietuvā.

Viņš sacīja, ka tuvākajās dienās paredzēta publiska informācijas kampaņa par šo jautājumu.

Tusks pirms tam šomēnes pavēstīja par Polijas izlūkdienestu nostiprināšanu pēc destabilizējošām Maskavas aktivitātēm, paziņojot, ka Polija piešķirs vēl 100 miljonus zlotu (23,5 miljonus eiro) civilās un militārās pretizlūkošanas dienestiem.

Viņš arī norādīja, ka Varšava ir izjaukusi vairākus sabotāžas aktus, “pateicoties mūsu dienestu un mūsu sabiedroto modrībai”.

Varšava pēdējo nedēļu laikā paziņojusi, ka ir aizturēts vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par palīdzēšanu Krievijas izlūkdienestam sagatavot iespējamu uzbrukumu Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim, kā arī Baltkrievijas pilsonis, kurš tiek turēts aizdomās par atbalstu martā Viļņā notikušam uzbrukumam Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija tuvam draugam un sabiedrotajam Leonīdam Volkovam. Varšava arī aizturējusi divus Polijas pilsoņus, kas bija atbildīgi par uzbrukumu Volkovam.

No TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vecā vara iekrampējusies krēslos
vecā vara iekrampējusies krēslos

Vai arestētie ir aktīvākie poļi kuri pirms eiroparlamenta vēlēšanām gatavojās protestiem ar dedzināšanu? Mums jau arī Sārts pirms pāris dienām delfos apgalvoja ka tie kas neiet vēlēt tie darobjoties Kremļa interesēs. Ja kāds vēlas atrast rakstu, tad atslēgas vārdi meklētājā: “kāpēc Kremlis nevēlas lai tu ej vēlēt”. Var secināt ka Latvijā 60% balsstiesīgo ir pasludināti par Kremļa spiegiem un sabotieriem, jo nepiedalās vēlēšanās. Gan jau Polijā viss notiek līdzīgi.

haa
haa

Nav zinaams cik no visiem tiem kuri neiet veeleet atrodas Latvijaa, no tiem visiem 60% daja varbuut neatrodas Latvijaa, un neviena valdiiba to negrib uzskaitiit un pareizi piefikseet, jo tad buutu jaapazinjo ka no Latvijas aizbraukushi daudz vairaak nekaa liidz shim zinjots…