Pleskavas apgabalā sākas vērienīgi Krievijas desantnieku manevri

manevri

Vērienīgi Krievijas desantnieku manevri pirmdien sākās Pleskavas apgabalā, Krievijas Federācijā, pie Latvijas un Igaunijas robežas. Manevri ilgs līdz 20.februārim.

«Mācībās tiks iesaistīti aptuveni 2500 desantnieku un vairāk nekā 300 bruņutehnikas vienību, automobiļu un īpašās militārās tehnikas,» norādīja ministrijā.

«Mācību gaitā desantnieki plāno praksē apgūt desanta trieciena apakšvienību pielietošanas jautājumus mūsdienu apstākļos ar vienlaicīgu vai tam sekojošu desantu ar izpletņiem nosēdināšanas vai arī trieciena veidā (izsēdināšana no helikopteriem nesagatavotā laukumā no divu trīs metru augstuma),» teikts preses dienesta paziņojumā.

Izpildot mācību kaujas uzdevumus, tiks pielietota taktiskā vada karaspēka un uguns vadīšanas automatizētā sistēma «Poļot-K», kopīgā automatizētā vadības sistēmā integrētā artilērijas uguns vadīšanas iekārta «Andromeda-D», jaunas sakaru iekārtas, gaisa mērķu agrās pamanīšanas kompleksi, bezpilota lidaparāti, kas nonāk Gaisa desanta karaspēka kara daļu un vienību bruņojumā, norādīja ministrijā.

Latvija seko līdzi Krievijas militārajām aktivitātēm robežas tuvumā un par kaimiņvalsts mācībām Pleskavas apgabalā tikusi iepriekš brīdināta, norāda aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Šajās mācībās tiek trenētas uzbrukuma spējas, uzsver ministrs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar