Pieaugusi Krievijas interese par Latvijas bruņoto spēku attīstību un darbībām

NBS komandieris
NBS komandieris Leonīds Kalniņš

Pēdējā laikā aizvien vairāk pieaugusi Krievijas interese par Latvijas bruņoto spēku attīstību un funkcionālajām darbībām. Par to intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

“Mūsu kaimiņiem vienmēr ir bijusi interese par bruņoto spēku attīstību, par mūsu funkcionālajām darbībām. Bet sevišķi pēdējā laikā šī interese izzināt vairāk ir pieaugusi. Mūsu vienību tuvumā notiek it kā nejaušas darbības – pārlido droni pāri mūsu apmācību vietām un mūsu aktivitātēm. Tādēļ loģiski, ka Drošības policija ir aizturējusi cilvēku, kurš ir strādājis kaimiņvalsts izlūkdienestu labā. Es domāju, ka tas ir saistīts ar visām aktivitātēm. Konkrēti ar to, ka Krievijas bruņotie spēki intensīvi attīstās. Viņi ir ieguldījuši milzīgus finansiālos resursus un cilvēkresursus savā bruņoto spēku attīstībā. To mēs redzam pēc intensīvām apmācībām un vingrinājumiem,” teica Kalniņš.

Vienlaikus NBS komandieris uzsvēra, ka Latvijai jāņem vērā fakts, ka tās kaimiņvalsts Krievija intensīvi attīsta savus bruņotos spēkus, taču Krievijas militārās tehnikas pārvietošanu gar mūsu robežām, arī raķešu “Iskander” izvietošanu Kaļiņingradas apgabalā, drīzāk var uztvert kā informatīvo karu, nevis spēcīgu apdraudējumu Latvijas drošībai.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: 900 sekundes

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar