Pēc Zatlera domām, Krievijas draudi nav vērā ņemami

Zatlers

Krievija pret Baltijas valstīm pašlaik cenšas izmantot baidīšanas taktiku. Šādu viedokli pirmdien LNT raidījumam “900 sekundes” pauda eksprezidents Valdis Zatlers.

“Tā ir demonstrācija. Mēs redzam, ka Krievijai ir nepieciešams tas fakts, lai par to runātu un baidītos. Bet ziniet, ja jūs tik bieži baida, tad pārstājat baidīties. Tajā pašā laikā rodas jautājums – kādēļ tas jādara šeit, Baltijas jūrā… Krievijai vienkārši gribas mūs pabaidīt – parādīt, ka viņiem ir ieroči, un viņi māk tos lietot,” norādīja Zatlers.

Vienlaikus Zatlers uzsvēra, ka Krievija ar savu baidīšanas taktiku Baltijai varot pat palīdzēt – šāda rīcība var novest pie tā, ka arī Zviedrija un Somija iestāsies NATO.

“Lai pārvērstu Baltijas jūru par “miera jūru”, galvenais uzdevums ir Somijai un Zviedrijai iestāties NATO, kas pārvērtīs Baltijas jūru par “NATO jūru” jeb pilnīgi drošu jūru, protams, ar vienu izņēmumu – Krieviju. Ja nekā cita nav ko darīt, tad biedē mūs,” pauda Zatlers.

Tāpat Zatlers ir pārliecināts, ka militāra apdraudējuma no Krievijas Latvijai nav.

Savukārt, komentējot Sīrija krīzi, bijušais prezidents uzskata, ka Rietumvalstu triecieni Sīrijā nedēļas nogalē bijis sava veida lūzumpunkts. Pēc triecieniem ASV un Krievija intensīvi komunicējušas, vienojušās par sava veida kompromisu, no kura Krievija tomēr iznākusi kā zaudētāja, jo triecieni bija ļoti precīzi. “Trieciens bija tik precīzs, ka neviens necieta. Cieta tikai šīs te ķīmiskās laboratorijas. Krievija tika brīdināta, kur tiks raidītas raķetes. Un tika sarunāts, ka Krievija uz to nereaģēs,” komentēja Zatlers.

Tāpat, Zatlera skatījumā, konflikts Sīrijā turpināsies, taču iespēja, ka ASV un Krievijas konfrontācija izvērsīsies plašāka pēc triecieniem Sīrijā kļuvusi mazāka.

 

Avots LNT 900 sekundes

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar