Pabriks vizītē Turcijā apmeklē arī dronu sistēmas ražojošo uzņēmumu “Baykar”

Artis Pabriks
Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Turcijas ārlietu ministrs Mevluts Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu)

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) pirmdien un otrdien bija devies vizītē uz Turciju, kur tikās ar Turcijas ārlietu ministru Mevlutu Čavušoglu un aizsardzības ministru Hulusi Akaru, lai pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību aizsardzības jomā.

Papildus tam Pabriks apciemoja arī Turcijas privāto aizsardzības tehnoloģiju izstrādātāju “Baykar”, kas cita starpā ražo arī militāros bezpilota lidaparātus “Bayraktar TB2”.

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka šobrīd ministrija izskata iespējas iegādāties šādus dronus Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, un tiek aplūkots arī NATO ietilpstošās Turcijas valsts privātās kompānijas piedāvājums.

Ministrijas Preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze informējusi, ka, iepērkot šādu bruņojumu, būtiski ministrijas ieskatā esot nodibināt attiecības ar izstrādātāju, kas dotu iespēju šajā procesā nosacītā kapacitātē piedalīties arī pašmāju ražotājiem.

Lai apzinātu NBS iespējas bezpilota vadāmo kaujas lādiņu, kā arī saistīto bezpilota lidaparātu pretdarbības spēju turpmāku attīstību realizēt sadarbībā ar nacionālajām pētniecības iestādēm un vietējiem uzņēmējiem, Aizsardzības ministrija un NBS, sadarbībā ar uzņēmumu LMT, šī gada 29. martā rīkoja attiecīgajai jomai veltītu inovāciju pasākumu.

Poļi jau paziņojuši, ka pirks

Zināms arī, ka maijā par 24 kompānijas “Baykar” dronu “Bayraktar TB2” iepirkšanu paziņoja Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.

Polija tādējādi ir kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsti, kura publiski ir izziņojusi gatavību iepirkt kaujas bezpilota lidaparātus no Turcijas.

Savukārt Turcija lūko iegūt arvien lielāku šī tirgus daļu jau tuvākā nākotnē.

Šobrīd par potenciālajiem klientiem tiek uzskatītas arī tādas valstis kā Ungārija, Albānija, Baltkrievija, Lielbritānija, Bulgārija un Čehija, teikts Turcijas valdību atbalstošā laikraksta “Daily Sabah” interneta versijā Dailysabah.com.

Iepriekš Turcijas firmas ražotie bezpilota lidaparāti izmantoti Sīrijā, Lībijā un Kalnu Karabahā.

Līdz šim Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības sfērā ir bijusi saistīta ar militāro izglītību un apmācībām.

Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar