Nogāzies pasaulē dārgākais iznīcinātājs “F-35B”

F-35B

ASV Dienvidkarolīnas štatā piektdien pirmoreiz avāriju cietis jaunais iznīcinātājs “F-35B”, paziņojušas militārpersonas.

Lai arī incidenti ar iznīcinātāju “F-35” notikuši arī agrāk, šī ir pirmā reize, kad tas nogāzies.

Iznīcinātājs pieder ASV Jūras kājnieku korpusam un tas veic izmeklēšanu par avārijas cēloni. Pilots no lidmašīnas katapultējies un viņa stāvokli izvērtē mediķi.

Dienu iepriekš Afganistānā iznīcinātājs “F-35B” veica pirmo uzlidojumu un tas bija vērsts pret kādu talibu mērķi. Uzlidojumā bija iesaistīts jūras kājnieku varianta iznīcinātājs, kas pacēlies no ASV desantkuģa “Essex”.

Pretiniekam grūti pamanāmais iznīcinātājs “F-35” tiek dēvēts par visdārgāko bruņojuma sistēmu vēsturē, un tā izstrādes ceļā pieredzētas vairākas kavēšanās, pirms tika atzīts, ka tas ir gatavs pielietošanai kaujas operācijās.

Lidaparāts tiek raksturots kā militārās aviācijas nākotne. Iznīcinātājs ir daudzpusīgs un letāls, radariem tas ir grūti pamanāms, lidojumā tas sasniedz virsskaņas ātrumu, ir ārkārtīgi veikls un aprīkots ar vismodernākajiem sensoriem, norāda tā galvenais izstrādātājs uzņēmums “Lockheed Martin”.

“F-35B” ir viens no trim “F-35” variantiem un vienīgais, kas spēj pacelties vertikāli kā helikopters. Lai veiktu pacelšanos, tam ir vajadzīga krietni mazāka telpa nekā citiem iznīcinātājiem.

Lidmašīnas jūras kājnieku modelis ir pirmais, kas atzīts par gatavu kaujas apstākļiem.

“F-35” ir izpelnījies ASV prezidenta Donalda Trampa atzinību, kurš vairākkārt cildinājis lidaparāta spējas “būt neredzamam”. Kaut arī tam piemīt īpašības, kuru dēļ tas pretinieka radariem ir grūtāk pamanāms, tas nav gluži neredzams.

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pētaeris
Pētaeris

Visdārgākais ir F22 Raptor