Nepilnīgās robežas izbūves dēļ Latvija ir vājākais posms cīņā pret Baltkrievijas radīto migrācijas spiedienu, atzīst IeM vadība

Attēls no 2021.gada novembra, kad valdības vadītājs inspicēja pagaidu žogu

Situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas joprojām ir satraucoša, un nav izslēgts, ka nelegālās imigrācijas spiediens būs arvien lielāks, izriet no iekšlietu resora amatpersonu paustā trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē.

Joprojām katru dienu tiek reģistrēta informācija par nelegālo imigrantu mēģinājumiem nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Aizvadītajā diennaktī novērsti 39 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu. Salīdzinājumam Polijā katru nakti mēģina iekļūt aptuveni 60 cilvēki, bet Latvijā – aptuveni 30, deputātiem norādīja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS).

Šie cilvēki ir ekonomiskie bēgļi, kuri par savu pārvietošanu samaksājuši pietiekami lielu naudu, tostarp, Baltkrievijas varasiestādēm, un Latvija nav šo cilvēku sapņu zeme. To apliecinot arī gadījumi patvērumu meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos. Humānu apsvērumu dēļ Latvijā ielaistie cilvēki, piemēram, grūtnieces un bērni bieži vien pamet centru un dodas sev zināmā virzienā. Šogad kopumā 92 personas pametušas Muceniekus. “Padzer tēju, apārstējas un aiziet,” piebilda ministrs.

Baltkrievijas režīms rūpīgi sekojot situācijas attīstībai Latvijā. Lai arī Latvija turpina robežas infrastruktūras sakārtošanu, tostarp žoga būvniecību, žogs nav Ķīnas mūris, un Latvija vērtējumā starp Lietuvu un Poliju ir vājākais posms dēļ žoga trūkuma visos nepieciešamajos robežas posmos. Vienlaikus ministrs patlaban nesaredz draudus, ka Latvijā mēģinātu iekļūt daudz vairāk imigrantu, jo “statistika to neapliecinot un Lietuvai ir gandrīz tikpat, cik mums.”

Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs (AS) gan savā komentārā bija pesimistiskāk noskaņots un uzskata, ka nelegālās imigrācijas spiediens būs arvien lielāks. “Poļiem izdevās tikt galā ar šo problēmu, lietuviešiem vairāk vai mazāk arī. Mēs šajā brīdī esam vājais posms. Pa mums tagad sitīs, un uz mums spiediens būs arvien lielāks un lielāks. Viņi nemitīgi maina savus darbības veidus un adaptējas, un meklē caurumus, kādā veidā šķērsot mūsu robežu. Nevajag sevi maldināt. Process turpināsies un neapstāsies, jo meklēs arvien jaunus veidus iekļūt iekšā valstī,” norādīja Rajevs.

Kučinskis komisijā uzteica Lietuvas varasiestādes, kurām ir pieejamas videonovērošanas kameras, lai konstatētu robežas pārkāpumus, kad Baltkrievijas iestādes mērķtiecīgi “stumj iekšā” cilvēkus, tostarp bojājot žogu. Lietuvieši labprāt šos video nododot sabiedriskajai televīzijai, lai šādi aktualizētu hibrīdkara problēmu.

Ministrs arī norādīja, ka iekšlietu resors joprojām meklējot juridisko risinājumu, lai atceltu ārkārtējo situācijas stāvokli, tomēr šim regulējumam ir jābūt sinhronam ar Lietuvu un Poliju. 

Kā zināms, šogad līdz 6.februārim kopumā novērsti 435 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 36 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana tikusi atļauta.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta.

Pērn decembra beigās imigranti pāri Baltkrievijas-Latvijas valsts robežai nogādājuši divus Afganistānas pilsoņus ar izteiktām apsaldēšanās pazīmēm un kritisku veselības stāvokli. Viens no Afganistānas pilsoņiem vēlāk miris Rēzeknes slimnīcā.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība 2021.gadā 10.augustā Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī ir izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija vairākkārt pagarināta un patlaban tā noteikta līdz 10.maijam.

Jums būs interesanti izlasīt:

Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas pabeigti pastāvīgā žoga būvdarbi 36,1 km garumā no kopumā 173 kilometriem – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Opis
Opis

Tās žoga nedienas ir 100%mūsu valdības nopelns,kur neapskaties visur kaut ko kavējam,nez kāpēc ar savu algu pacelsanā nekādu misēkļu nebija,-visi vainīgi,tikai ne viņi !!!

ērce
ērce

Kāpēc pie mums viss ir “nepilnīgs”? Žogan vajadzēja būt gar visu austrumu robežu. Kāpēc atbildīgie netiek sodīti, nopietni?

Temīda
Temīda

Kremļa aģenti valdībā! Tie kas to ievārīja ir arī atbildīgi. Ukrainā nodevējus momentāni likvidēja. Diemžēl pie mums aģentu pārāk daudz un tie pārņēmuši varu…

Alite
Alite

Par to kādas sabiedriskaš apspriešanas, kāda br\ekšana patiesi zaļajiem un putnu barotavām… imitēja un daiļos dup izradīja visiem Aizmirsa tikai biksītes pēc tam uzvilkt Citādi kā parasti – pēdējie vis;a Eiropā, visvājākie un švakākie… par tas zāļaus kurss- tas gan kā bomis, kamēr kāds jautrību apamksā

Karlīne
Karlīne

Nu nu Krievijas robeža nav bīstama?

5. kolonna
5. kolonna

Kad cietumā sēdēs , kurš safabricēja krimināllietas pret Robežsardzes vadību Pujātu un Martukānu par to, ka viņi gribēja pastiprināt robežu?

vledislevs
vledislevs

vajag vairāk kafijas robežsardzes virsniekiem par labu apsardzības imitāciju! piešķirt bezmaksas kafiju uz robežas strādājošajiem virsniekiem!

levitkucins
levitkucins

Batlkrievija ir mana tēvuzeme. Tāpēc Latkrieviju un Baltkrieviju vajadzētu apvienot. Un vēl arī tāpēc, ka to grib putins un soross.