NBS aviācijas bāzē saņemti pirmie divi helikopteri “Black Hawk”

Black Hawk piegāde Latvijai
Foto: Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš/Facebook

Svētdien, 11.decembrī, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē piegādāti pirmie divi no kopumā četriem pasūtītajiem Gaisa spēku helikopteriem “Black Hawk”,  pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Viņš sacīja, ka helikopteri patlaban atrodas NBS aviācijas bāzē Lielvārdē, kur tos piegādājusi amerikāņu lidmašīna no Eiropas. Lidaparāti piegādāti saliktā veidā.

Kā norādīja Pabriks, pašlaik norit jauno lidaparātu pieņemšanas darbi un dokumentācijas kārtošana, lai jaunie “Black Hawk” pēc iespējas ātrāk varētu būt operacionāli un pieejami apmācītajiem pilotiem.

Jaunos “Black Hawk” helikopterus plānots sākt izmantot līdz janvāra beigām.

“Šie helikopteri ir ļoti nozīmīgi mūsu aviācijā, jo tie resursi, kas mums bija pieejami no tā saucamā padomju mantojuma, ir izsmelti,” sacīja Pabriks, piebilstot, ka jaunajiem helikopteriem iecerēts arī specifisks krāsojums, kas atšķirsies no tiem lidaparātiem, kas Latvijā atrodas no citām armijām.

Vaicāts par atlikušajiem iepirkumā paredzētajiem helikopteriem, Pabriks norādīja, ka tie, visticamāk, tiks piegādāti nākamā gada laikā.

Kā zināms, 2018.gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru “Black Hawk” iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā, slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV, kuras līdzfinansējums veido 15,5 miljonus ASV dolāru.

Tikmēr vasarā Ukrainas Gaisa spēki no Latvijas saņēmuši divus helikopterus “Mi-17” un divus “Mi-2”. Piešķirot lidaparātus, patlaban Latvijas Gaisa spēku rīcībā palikuši divi vairākus desmitus gadus veci “Mi-17” helikopteri.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nu tas ir pissec....
Nu tas ir pissec....

Pirms 10 gadiem nopirka 4 (vai piecus?) nedarbojošos Mi no Krievijas. Tos kas bij palikuši pāri no Afganistānas kara. Toreiz bij cik miljoni, latos? 20 vai 25?
Varbūt uzrreiz varēja pirkt Blackhawk?
Un kur palika tie kniedētie ko jau atveda pirms gada/diviem? viss noklusa…

timer
timer

Da;zas dienas par agru, jo pie šī ministra jau viss aiziet pa komjauniešu vārtiem nezināmā virzienā … tautsaimniecības stiprināšanai…Vai tomēr būs cietumsodi katram, kas tās zagtās nakts redzamibas iekārtas lieto vai tur pagultē noslēptas? Un kā ar tām, kas jau ir pāri robežām…

Sarmīte Galerte
Sarmīte Galerte

Vai’t ar limuzīnu vairs no Jūrmalas uz dziesmu svētkiem aizbraukt par lepnu? A helihopteru jālido uz mežapark?