NBS amatpersonas ilgstoši lielos apmēros izzagušas armijas ekipējumu, lai to vēlāk pārdotu

armija

Militārās policijas (MP) izmeklētajā kriminālprocesā vairākas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) amatpersonas tiek turētas aizdomās par ekipējuma piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā.

No NBS noliktavām pazudušas nakts redzamības ierīces, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Militārā policija veic izmeklēšanu pagājušā gada 31.augustā sāktajā kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī “par dažāda veida bruņojuma materiāli tehnisko līdzekļu” piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā organizētā grupā. Tāpat izmeklēšana tiek veikta par šaujamieroču munīcijas, šaujamieroču būtisku sastāvdaļu neatļautu iegādāšanos un realizēšanu organizētas grupas sastāvā.

Inventarizācijas laikā tika konstatēta nakts redzamības ierīču pazušana. AM nekomentē, kādi vēl materiāli tehniskie līdzekļi ir piesavināti.

Patlaban vairākām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un vienai personai kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta, līdz ar to patlaban nav zināms, kāds zaudējums armijai ir nodarīts. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka no armijas nozagtās nakts redzamības ierīces tirgotas internetā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) ekipējuma zagšanā aizdomās turētās personas bijušas materiāli ieinteresētas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pirmdien atklāja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

“Ir bijusi materiāla ieinteresētība un ierīces nozagtas, lai tirgotu,” sacīja Kalniņš, apliecinot, ka aizdomās par šo noziegumu tiek turētas trīs NBS amatpersonas.

Nodrošinājuma pavēlniecības galvenie uzdevumi ir NBS vienību nodrošināšana ar uzdevumu izpildei nepieciešamajiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem un visa veida pakalpojumiem.

Viņš skaidroja, ka 2017.gadā NBS tika sākta visas nodrošinājuma sistēmas reorganizācija, kas turpinājās arī pērn.

“Bet tas indivīda faktors ir tas, kas mūžīgi meklē, kādā veidā apiet, salauzt vai degradēt to lietu [..],” nožēlu pauda NBS komandieris, atzīstot, ka viņam ir kauns par notikušo.

Arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda nožēlu par notikušo, uzsverot, ka šādiem cilvēkiem nav vietas NBS. Viņš arī norādīja, ka kriminālprocesā notiek sadarbība ar daudzām iestādēm.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar