NATO uzsāk vērienīgākās militārās mācības kopš aukstā kara

NATO Baltijas valstis

NATO ceturtdien paziņoja par mēnešiem ilgām militārajām mācībām ar 90 000 karavīru piedalīšanos, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju, un tās būs lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara beigām.

Manevri “Steadfast Defender” sāksies nākamajā nedēļā un ilgs līdz maija beigām, un tajos piedalīsies vienības no visām 31 NATO dalībvalsts un kandidātvalsts Zviedrijas, žurnālistiem sacīja NATO virspavēlnieks Eiropā, ASV ģenerālis Kristofers Kavoli.

Manevru scenārijs paredz Krievijas uzbrukumu sabiedroto teritorijai, kas iedarbina NATO līguma 5.pantu, kurš paredz kolektīvo aizsardzību.

5.pants ticis iedarbināts tikai vienu reizi – pēc 11.septembra uzbrukumiem ASV.

Pirms tam lielākās NATO mācības pēc Aukstā kara tika rīkotas 2018.gadā. Mācības “Trident Juncture” notika galvenokārt Norvēģijā un tajās piedalījās aptuveni 51 000 karavīru.

“Steadfast Defender” sastāvēs no virknes mazāku individuālu mācību un aptvers teritoriju no Ziemeļamerikas līdz NATO austrumu flangam tuvu Krievijas robežai.

Tajās piedalīsies 50 karakuģi, 80 lidaparāti un vairāk nekā 1100 kaujas mašīnu.

NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs Robs Bauers pavēstīja, ka šo mācību mērogs apliecina alianses jauno gatavību.

“Tas ir rekordliels karavīru skaits, ko mēs varam iesaistīt un rīkot šāda apjoma mācības visā aliansē, pāri okeānam, no ASV līdz Eiropai,” viņš teica.

Bauers arī brīdināja, ka NATO dalībvalstu civilajai sabiedrībai ir labāk jāsagatavojas iespējamam karam ar Krieviju nākotnē.

“Mums ir jāapzinās, ka mūsu atrašanās mierā nav garantēta, un tāpēc mums ir plāni, tāpēc mēs gatavojamies konfliktam,” viņš teica. “Mēs nemeklējam konfliktu, bet, ja viņi mums uzbruks, mums jābūt gataviem.”

Bauers norādīja, ka Krievijas sauszemes spēki kara Ukrainā rezultātā ir ievērojami samazinājušies, taču tās jūras un gaisa spēki joprojām ir ievērojami spēki.

Viņš sacīja, ka Maskavas centienus atjaunot savus spēkus kavē Rietumu sankciju ietekme, taču Kremlim joprojām izdodas kāpināt artilērijas un raķešu ražošanu.

Runājot par notikumiem Ukrainā, Bauers sacīja, ka, lai gan joprojām notiek intensīvas kaujas, frontes līnija nevirzās daudz uz vienu vai otru pusi.

“Lai gan jaunākie Krievijas uzbrukumi ir postoši, tie nav militāri efektīvi,” viņš teica, aicinot Ukrainas atbalstītājus nebūt pārlieku pesimistiskiem attiecībā uz Kijivas izredzēm šogad.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Derdz
Derdz

ViVi