NATO kaujas grupai Latvijā pievienosies 152 karavīri no Slovākijas

karavīri
Foto: Latvijas armija
Šī gada otrajā pusē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienosies 152 karavīri no Slovākijas bruņotajiem spēkiem, informē Aizsardzības ministrijā.

Kopš pagājušā gada novembra Latvijā dien divi Slovākijas bruņoto spēku sadarbības koordinatori, lai sniegtu atbalstu sabiedroto spēku uzņemšanā Latvijā. Mehanizētās kājnieku rotas sastāvā Latvijā uzturēsies 152 Slovākijas bruņoto spēku karavīri, kā arī vairāku veidu tehnikas vienības.

Slovākijai karavīru un tehnikas izvietošana Latvijā izmaksās aptuveni 10 miljonus eiro.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Šogad NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu papildinās arī Čehija.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar