NATO iedarbina alianses krīzes vadības mehānismu

Jenss Stoltenbergs

Trešdien sabiedrotie nolēma iedarbināt NATO krīzes vadības mehānismu, preses konferencē žurnālistiem sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viņš atzīmēja, ka tā lēmuši sabiedrotie, jo aliansei ir jābūt plānam, kā jebkurā situācijā, saskaroties ar dažāda veida draudiem, pasargāt ikvienu no NATO dalībvalstīm.

“Šis ir mūsu apņēmības apliecinājums, ka mēs esam gatavi aizsargāt un pildīt organizācijas pamatfunkciju.

Jo straujāk mainās situācija un notikumi, kā arī ņemot vērā  Krievijas  retoriku un iepriekšējo rīcību pret saviem Eiropas kaimiņiem – Gruziju un Ukrainu, mums jābūt skaidrībai, ar ko rēķināties,” sacīja Stoltenbergs.

NATO ģenerālsekretārs uzsvēra, ka nevar izslēgt iespēju, ka Krievija atkal izmantos militāru spēku – NATO ir jābūt gatavai sliktākajai notikumu gaitai. Viņš akcentēja, ka NATO ir vienmēr gatava reaģēt un tā arī to darīs, izmantojot savas spējas. Stoltenbergs norādīja, ka NATO gatava rīkoties ne tikai vārdos, bet arī darbos, pastiprinot kopējo drošības sistēmu tādā veidā, kā tas nav darīts kopš Aukstā kara.

“Mēs plānojam nodrošināt augstāku gatavību, reformējot arī komandas struktūras. [..].

Mēs, protams, reaģējam uz Krievijas agresiju pret Ukrainu,” sacīja NATO ģenerālsekretārs.

Kā zināms, Ukraina, ASV, NATO un Eiropas Savienība ir cēlušas trauksmi par jaunu Krievijas bruņoto spēku kustību pēdējās nedēļās un brīdinājušas par iespējamu iebrukumu. Maskava to ir noliegusi, apsūdzējusi Kijevu “provokācijās” un vainojusi Vašingtonu saspīlējuma eskalācijā reģionā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Baltijas valstīs vajag izvietot vairāk ASV karavīrus, kā arī palīdzēt Ukrainai ar ieročiem.

Ēriks
Ēriks

Utainā, agresīvā, melīgā krievija grib uzbrukt Ukrainai, tāpēc vajag nekavējoties palīdzēt Ukrainai. putlers neuzdrīkstēsies uzbrukt Ukrainai, ja brīvā pasaule aizstāvēs ar saviem bruņotiem spēkiem ko daļēji jau okupēja krievija Ukrainas valsti.

Stienis
Stienis

Kopš PSRS sabrukuma NATO dalībvalstis ir kļuvušas naivas, samazinājušas bruņojumu un militārpersonu skaitu un nav adekvāti pielāgotas mūsdienu realitātēm. Ar dildo un raibu karogu krievus neuzvarēt. Pēdējais laiks rīkoties praktiski.

Fedja
Fedja

Vienkārši, krievu lācis uzprasās.