NATO gada laikā var nonākt kodolkarā ar Krieviju, ja nestiprinās aizsardzību Baltijā

NATO

NATO riskē gada laikā nonākt kodolkarā ar Krieviju, ja nepalielinās savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, uzskata bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis sers Ričards Širefs.

Laikraksts “The Independent” vēsta, ka, pēc ģenerāļa domām, uzbrukums Baltijas valstīm ir nopietna iespējamība un Rietumiem būtu jārīkojas tagad, lai novērstu “potenciālo katastrofu”.

Širefs sarakstījis fikcijas grāmatu “2017: War with Russia”, bet intervijā radio BBC viņš sacīja, ka tajā aprakstītie notikumi ir “pilnībā ticami”.

Viņš piebilda, ka trakākais šajā apstāklī ir fakts, ka tas varētu būt kodolkarš, jo Krievija izmanto kodoldomāšanu visos savos aizsardzības aspektos.

“Mums jāvērtē prezidents [Vladimirs] Putins pēc viņa darbiem, nevis vārdiem. Viņš ir iebrucis Gruzijā, viņš ir iebrucis Krimā, viņš ir iebrucis Ukrainā. Viņš ir izmantojis spēku un ticis sveikā cauri,” norādīja Širefs.

“Spriedzes periodā uzbrukums Baltijas valstīm (..) ir pavisam ticams,” viņš piebilda.

Širefs sacīja, ka Putinu iebrukt Baltijas valstīs varētu pamudināt pieņēmums, ka NATO ir vāja organizācija. Ģenerālis arī prognozēja, ka, līdzīgi kā Krimas gadījumā, Putins uzdotu šo uzbrukumu kā aizsardzības aktu, lai it kā pasargātu krievvalodīgo minoritāti šajās valstīs.

NATO jau ir pastiprinājusi savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, bet Širefs sacīja, ka aliansei jāpaceļ latiņa pietiekami augstu, lai jebkurš agresors saprastu, ka nav vērts riskēt.

“Es apgalvotu, ka pašreiz latiņa nav pietiekami augstu,” piebilda ģenerālis.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar