NATO attīstīs pretgaisa un pretraķešu aizsardzību, tajā skaitā Baltijas valstīs

NATO

NATO aizsardzības ministru sanāksmē nolemts attīstīt NATO pretgaisa un pretraķešu aizsardzību, tajā skaitā Baltijas valstīs, turklāt Kanāda nolēmusi 188 miljonus eiro ieguldīt jauna militārā aprīkojuma iegādei Kanādas vadītajai NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai,  informē Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

No 14.februāra līdz 15.februārim Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) piedalījās NATO aizsardzības ministru sanāksmē un Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur alianses dalībvalstis apstiprināja nākamos soļus NATO militārās gatavības stiprināšanā un Ukrainas atbalsta veicināšanai. Sanāksmes laikā astoņas valstis pievienojās Latvijas iniciētajai dronu koalīcijai Ukrainas atbalstam.

“NATO Alianse ir militāri spēcīga un kļūst vēl spēcīgāka. Sabiedrotie turpina pastāvēt par principu “viens par visiem un visi par vienu”. To apliecina arī šīs NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā pieņemtie lēmumi, kas padara reģionālos aizsardzības plānus vēl detalizētākus.

Sanāksmē pieņemti lēmumi, kas ļauj NATO militārajai vadībai reaģēt uz apdraudējumu nekavējoties. Ir nolemts arī attīstīt NATO pretgaisa un pretraķešu aizsardzību, tajā skaitā Baltijas valstīs. Atbilstoši izstrādātajiem aizsardzības plāniem precizējam komandvadības risinājumus, kaujas nodrošinājuma vajadzības un reaģēšanas mehānismus krīzes situācijā,” sanāksmē lemto iezīmē aizsardzības ministrs Sprūds.

Sabiedroto virtuālās tikšanās laikā Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupā tika pārrunāts un ziņots par valstu turpmāko militāro atbalstu Ukrainai. Latvijas izveidotajā dronu koalīcijā valstis apņēmās ieguldīt resursus dronu ražošanā, veikt dronu un to rezerves daļu piegādes Ukrainai, kā arī īstenot dronu testēšanu un militāro apmācību.

Patlaban Latvijas iniciētajai dronu koalīcijai ir pievienojušās astoņas Ramšteinas formāta dalībvalstis. “Kopā ar Ukrainu, Lielbritāniju, Dāniju, Igauniju, Lietuvu, Nīderlandi, Vāciju un Zviedriju dronu koalīcija būs ļoti spēcīgs partnerības un sadarbības kodols. Strādāsim lai piegādātu Ukrainai vienu miljonu dronu,” uzsvēris Sprūds.

Dronu koalīcija attīstīs arī pašmāju militāro industriju. Latvija dronu koalīcijas attīstībai gadā atvēlēs vismaz desmit miljonus eiro. Aizsardzības ministrija ir saņēmusi informāciju par Ukrainai nepieciešamajiem droniem un sākusi sarunas ar vietējiem ražotājiem par to spēju piegādāt Ukrainas vajadzībām atbilstošus dronus un to sastāvdaļas.

Uz kopīgu tikšanos sanāca arī NATO-Ukrainas Padome, lai pārrunātu NATO daudzgadu atbalsta programmu Ukrainai, kā arī turpmākos soļus Ukrainas dalībai NATO.

Divpusējās sanāksmes laikā Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs paziņoja par 273 miljonu Kanādas dolāru (188 miljonu eiro) ieguldījumu jauna militārā aprīkojuma iegādei Kanādas vadītajai NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai. Tas ietvers gan tuvas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas, gan pretdronu aprīkojumu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aizsardzības nedapistenis pajolēns
Aizsardzības nedapistenis pajolēns

Ak vai, citplanētieši nāk, dodiet TAGAD 170 triperljardus!

par Navaļina noslepkavošanu
par Navaļina noslepkavošanu

Navaļnijs bija retums, viens godīgs krievs. Diemžēl, kopš 1917.gada godīgi krievi ir bijuši vai nu noslepkavoti, vai aizmukuši no Ļaunuma impērijas. Paliek negodīgie un stulbie. Reversā selekcija.

N(A)naļnijs
N(A)naļnijs

Navaļnijs bija tāds pats nodevējs kā mūsu valdībā esošie levitkariņi. Atšķirība tāda, ka ja Latvieši pieļauj ka valsti bijušo kaklakungu pēcteči pārvērš par koloniju, tad krievi to nepieļauj. Ja esi mācījies vēsturi tad viss ap Navaļniju ļoti atgādināja to kā Ļeņinam izdevās veikt apvērsumu un revolūciju Cariskajā Krievijā. Tieši tāpat kā Ļeņins arī Navaļnijs devās uz Krieviju ar uzdevumu radīt protestus un gāzt valdību. Tikai šodien ir citi laiki un tas kas kādreiz strādāja mūsdienās vairs nestrādā, ielika cietumā. Tāpēc arī visa rietumu pasaule tā gaudo par Navaļniju. Tieši tāpēc krievi un Putins nepatīk, jo nepakļaujās anglosakšiem, nepārdod savu valsti,… lasīt vēl »

Lawyer
Lawyer

Jā, viņš nodarbojās ar visādiem atmaskojumiem, taisnība. Bet kaut kā neatminos, ka pašam būtu kāds jēdzīgs PLĀNS. Kritizēt jau visi prot.

@Lawyer
@Lawyer

Nevis atmaskojumiem bet meliem. Viņa “atmaskojumus” pēc tam visādi blogeri un youtuberi atmaskoja, ieradās tajā itkā Putina pilī, no tās pils tikai grausts, vismaz pāris desmitus gadus pamesta, bet pa gabalu izskatās labi, tāpēc navaļnija filmā tuvplānu nebija, itkā apsardze nelaižot. Apsardze arī pilij nekāda, jebkurš var brīvi iet kā jau visos pamestos graustos, pretēji tam kā navaļnijs savā filmā apgalvo. Visa tā atmaskošana vieni vienīgi meli ar mērķi destabilizēt Putina krēslu. Esmu redzējis to filmu. Latvijā visi meli par Krieviju kļūst par patiesību un atmaskojumiem pēc principa jo sliktāk jo labāk.

Notārs
Notārs

Ticēt krievam (vai krievu algotnim) ir sevi necienīt.

Lawyer
Lawyer

Piekrītu. Es gan nekādas tamlīdzīgas filmas neskatos, pie kam nekādu Volodjas pili neminēju, starp citu. Nu, bija prasts populists un izbija…..

ricella
ricella

Par tiem droniem te patirinājamies, bet kopējais gaisa aizsardzības tsratēģijai – mēs vienīgā no Baltijas valstīm nepievienojāmies – parakstīja 15 pieaugušo valstsis. Palikām maliņā pārdomāt savu pro-politiku. Vienkarsoi tas PukPuk konduktors nebija vēl ticis līdz tai satcijai

Lawyer
Lawyer

Varbūt taisīt nevis nogalināšanai paredzētus dronus Ukrainai, bet kaut vai ratiņkrēslus PAŠU cilvēkiem?

Jeblonskis
Jeblonskis

Yu, , nokrīti no bērza!