Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Krievija varētu izmantot “slēptus militāros līdzekļus” pret kādu no NATO dalībvalstīm, lai gan tai neesot pa spēkam sākt atklātu militāro konfliktu ar aliansi, publiskotajā ziņojumā paudis Lietuvas Aizsardzības ministrijas Operatīvo dienestu 2. departaments, atsaucoties uz Lietuvas militāro izlūku sniegto informāciju.

Departaments pieļauj, ka NATO ietilpstošajām Baltijas jūras reģiona valstīm “potenciāli bīstama ir tā dēvētā Krievijas “hibrīdstratēģija”, kas paredz nekonvenciālo vai slēptu militāro līdzekļu izmantojumu”.

“Nevajadzētu izslēgt, ka Krievija var izlemt izmantot šos līdzekļus pret vienu no alianses dalībvalstīm cerībā, ka NATO nespēs laikus un pienācīgā veidā reaģēt sarežģītā lēmumu pieņemšanas mehānisma un dalībvalstu dažādo interešu dēļ,” teikts Lietuvas militāro izlūku ziņojumā.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas eksperti uzsver, ka Krievija nepārtraukti palielina militārās jomas finansējumu un paplašina militāro aktivitāti stratēģiski nozīmīgajā rietumu virzienā.

Ziņojumā teikts, ka pērn militārās gatavības pārbaudes laikā Krievija parādīja spēju ātri pastiprināt Kaļiņingradas apgabalā izvietoto militāro grupējumu ar pagaidu papildu spēku, tostarp arī raķešu kompleksu  “Iskander-M”, dislocēšanu.

“Jo īpaši augsta militārās sagatavotības intensitāte palielina varbūtību, ka varētu notikt nejauši vai tīši incidenti ar Krievijas bruņoto spēku karavīru un kaujas tehnikas piedalīšanos,” norādīts dokumentā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar