Lietuvā žoga izbūve uz robežas ar Baltkrieviju pabeigta

Lietuvas-Baltkrievijas robežas
Foto: Twitter

Pagājušās nedēļas nogalē pabeigta fiziska nožogojuma izbūve uz Lietuvas robežas ar Baltkrieviju, pirmdien ziņu aģentūrai BNS apstiprināja Lietuvas valstij piederošajā enerģētikas grupā “EPSO-G”, kas ir atbildīga par robežas izbūvi.

Fizisko norobežojumu veido žogs un dzeloņstieples, kas izvietotas posmos kopumā 502 kilometru garumā.

“”EPSO-G” apvienotā būvnieku komanda pagājušajā nedēļas nogalē izvietoja pēdējos plānotos žoga posmus uz robežas ar Baltkrieviju,” teica kompānijas preses pārstāvis Antans Bubnelis.

“Projekta komanda turpina darbu, kas ietver uzturēšanas darbus, nelielu norobežojuma defektu novēršanu, ceļu un būvlaukumu atjaunošanu un projekta dokumentu pārvaldību. Šodien mēs ziņosim par projekta gaitu valdības uzraudzības komisijai,” viņš sacīja pirmdien.

Lietuvas un Baltkrievijas robežas kopgarums ir 679 kilometri, no kuriem vairāk nekā 100 kilometrus veido upes un ezeri.

Fiziska norobežojuma izbūvi Lietuva veic, lai ierobežotu nelegālo migrāciju no Baltkrievijas puses.

No pagājušā gada 3. augusta, kad saskaņā ar iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu robežsargi sāka likt migrantiem doties atpakaļ, neatļautās vietās šķērsot robežu liegts kopumā vairāk nekā 13 000 reižu. No pagājušā gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti vairāk nekā 4200 nelegālie migranti.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
topo
topo

Šitā iekārtotu robežu gan nevienam nevajag– mus zālo kurss, ilgtspēja, putniņi labsajūtas biotopšos

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Žoga celšana, sašķidrinātas gāzes termināla celšana, Lietuvas un Igaunijas valstis ir priekšā. Kaimiņvalstis ir visur priekšā tāpēc , ka Latvijā pret valsti strādā nodevēji un čekisti. Kalvītis 3 stundas Kremlī sarunājās ar krievijas galveno čekistu, fašistu putinu.

Ja tā padomā
Ja tā padomā

Labāk kāds būtu papētījis cik īsti efektīgs tāds žogs ir pret cilvēkiem. Ja bars gribēs tikt otrā pusē vai žogs vispār būs šķērslis, varbūt tā ir tikai psiholoģiska ilūzija.

Feģa
Feģa

Un mēs, ka parasti, vazājamies iepakaļ.

Milda
Milda

Cik miljoni jau nav izšeptēti Austrumu robežas būvē?

zinātāja
zinātāja

Tas tāpēc, ka Latvijā varas gaiteņos atrodas prokremliskie elementi.