Lietuva sāk vienu no intensīvākajiem militāro mācību cikliem

Lietuva

Lietuva šajā pavasarī sāk vienu no visintensīvākajiem militāro mācību cikliem, kurā piedalīsies vairāk nekā 20 000 Lietuvas un sabiedroto karavīru ar tūkstošiem militārās tehnikas vienību.

“Gan kolektīvo, gan mūsu nacionālo mācību intensitāte šopavasar ir ļoti augsta,” otrdien žurnālistiem sacīja Lietuvas armijas komandieris ģenerālis Valdemārs Rupšis.

“Aptuvenas aplēses liecina, ka mācībās Lietuvā piedalīsies aptuveni 20 000 Lietuvas un sabiedroto karavīru,” viņš sacīja.

Pirmās cikla mācības “Saber Strike” sāksies jau piektdien un turpināsies līdz nākamās nedēļas vidum.

Mācību laikā aptuveni 600 ASV karavīru un 120 riteņu transportlīdzekļu tiks pārvietoti no Polijas caur robežšķērsošanas punktu Budzisko-Kalvarija, lai kopā ar Lietuvas bruņoto spēku sauszemes spēku elementiem un Lietuvā izvietoto ASV bataljonu veiktu kaujas šaušanas mācības.

Vienlaikus nākamnedēļ sāksies Vācijas bruņoto spēku plaša mēroga mācības “Grand Quadriga 2024”, kas turpināsies līdz maija beigām, un Pabrades un Kazlu Rūdas poligonos tiks izvietoti vairāk nekā 3000 Vācijas karavīru un 200 militārās tehnikas vienību. To skaitā būs tanki “Leopard”, kājnieku kaujas mašīnas “Puma” un “Boxer”.

Maijā notiks mācības “Immediate Response”, kurās ASV bruņotie spēki kopā ar Lietuvas artilēristiem pirmo reizi Baltijas jūrā veiks kaujas šaušanas mācības ar reaktīvo raķešu palaišanas sistēmu HIMARS.

Visas šīs mācības ir daļa no NATO mācībām “Steadfast Defender 24”, kas ir lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara, kurās piedalās vairāk nekā 90 000 karavīru no 32 sabiedroto valstīm.

Pēc armijas komandiera teiktā, lai gan mācības ir iepriekš sagatavotas, tās ir pielāgotas, reaģējot uz ģeopolitiskās situācijas izmaiņām.

“Ja esat pamanījuši un sekojuši līdzi informācijai iepriekš, tad viss “Steadfast Defender” mācību cikls bija mazāka mēroga, nekā tas ir tagad, šopavasar. Tā ir reakcija uz drošības situāciju,” žurnālistiem teica Rupšis, piebilstot, ka pirms trim gadiem tāda mēroga konvencionālās mācības nebija plānotas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar