Lietuva plāno būtiski palielināt aktīvās militārās rezerves karavīru skaitu

Foto: dkr. Aleksandrs Beļavskis / Flickr

Lietuvas Aizsardzības ministrija norāda, ka tuvāko gadu laikā plānots būtiski paātrināt aktīvās militārās rezerves veidošanu. Mērķis ir izveidot aktīvu rezervi 36 000 karavīru sastāvā, bet līdz 2025. gadam šo skaitli palielināt jau līdz 120 000, paziņojumā presei informējusi ministrija.

Kā atzīst Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks, līdz šī gada beigām katrs aktīvās militārās rezerves dalībnieks tiks norīkots konkrētā struktūrvienībā, uz kuru vēlāk viņš tiks iesaukts, lai atkārtotu militārās iemaņas un prasmes.

Plānots, ka iesaucamo skaits 2024. gadā, salīdzinot ar 2021. gadu, dubultosies.

Tiek aktualizētas arī mācību programmas, lai tās atbilstu Lietuvas bruņoto spēku vajadzībām un jauniegūtajiem modernajiem ieročiem un ekipējumam, norāda Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Aktīvo militāro rezervi veido iesauktie karavīri, kas pēdējo desmit gadu laikā dienējuši bruņotajos spēkos. Viņi ir apmācīti, aprīkoti un norīkoti uz konkrētu militāro vienību.

Bruņoto spēku rezervi veido visi Lietuvas pilsoņi līdz 60 gadu vecumam, kuri pabeiguši militāro apmācību un aktīvo militāro dienestu.

Lai pilnībā aprīkotu bruņoto spēku kara laika struktūrā norīkotās vienības, tuvākajā laikā Lietuvas bruņotie spēki gaida papildu individuālo ieroču un ekipējuma iepirkumus.

Jaunu, modernu ieroču iegāde ļaus rezerves brigādēm piešķirt Lietuvas armijas rīcībā jau esošos ieročus, sacīja A. Anušausks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar